Skocz do zawartości

Akwa 60l RC + ?


qto123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu miałem w domu puste akwa po neonkach, razborach itp. a 2 miesiące temu znajomy zaproponował mi krewetki red chery i troche roślinek

założyłem akwa i od 2 tygodni zyją w nim krewetki RC i heleny, jednak w akwa wydaje mi się dość pusto, więc postanowiłem się azpytać co polecali mi byście dodać.

 

Aktualnie mam w nim tylko krewetki RC i heleny

 

A z roślin mam :

-Limnophila sessiliflora

-hemianthus micranthemoides

-heteranthera zosterifolia

-mech jawaiski

 

Myślałem nad wpuszczeniem do akwa stadka razbor galaxy i otosków może z 2

 

Co o tym myślicie i co polecacie ? jakies inne rybki, czy może inne rośliny ?

Z góry dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Rośliny rosną bardziuej w góre niż w boki a mech średnio póki co ale mam nadzieje że się rozrośnie.

a i mamjeszcze anubiasa minima bonsai od 4 dni :)

 

a jeśli chodzi o rc, to mam nadzieje że się rozmnożą, zaczynają roznąć, a z tego co widze to jedna ma chyba już jajeczka

niestety na zdjęciu za bardzo ich nie widać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucil więcej red cherry :P

A to niby dlaczego?

 

 

 

qto123 rasborki są okej ale na swój litraż możesz spokojnie się pokusić o większe rybcie,to zależy czy chcesz mieć jedną dużą ławicę czy mniejszą ale mniej liczniejszą jak w przypadku razborek.Możesz ich mieć co najmniej 20 sztuk,jak dla mnie ładne rybki i tak bym zostawił.Ładniej wygląda ławica liczniejsza nawet najmniejszych ryb niż cienka np.w tym litrażu neona zielonego.

Otosków nie nie dawaj mniej niż 5-6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

nie myślałem aż o tylu otoskach

W weekend najprawdopodobniej wybiore się do sklepu po ryby, każde inne sugestie również rozwarze ;)

 

 

a co z roślinnością ? zacznie ona bardziej rosnąc również w boki czy z winy oświetleni czy czegoś innego raczej nie ?

z polecenia użyłem na podłoże aqua art shrimp sand, co miało byc dobre dla krewetk jak i roślin, ale póki co martwi mnie troche, to że rosną prawie tylko w góre.

I jeszcze czy jeśli będe dawał potas w płynie będzie mech lepiej rósł rzeczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

nie myślałem aż o tylu otoskach

W weekend najprawdopodobniej wybiore się do sklepu po ryby, każde inne sugestie również rozwarze ;)

 

 

a co z roślinnością ? zacznie ona bardziej rosnąc również w boki czy z winy oświetleni czy czegoś innego raczej nie ?

z polecenia użyłem na podłoże aqua art shrimp sand, co miało byc dobre dla krewetk jak i roślin, ale póki co martwi mnie troche, to że rosną prawie tylko w góre.

I jeszcze czy jeśli będe dawał potas w płynie będzie mech lepiej rósł rzeczywiście ?

Straszny masz bałagan w akwarium,ale postaram się pomóc jak mogę.

Te jak zresztą inne roślinki tak mają.To nie microzorium,czy zwartki.

O ile dobrze widzę to masz kabombę (ta igiełkowata) ona rośnie przeważnie do góry,należy ją przycinać,i lepiej by to wyglądało jakbyś ją zasadził w jednej kępie,miejsce raczej dobrze naświetlone.

Masz też prawdopodobnie micranteum,nie jestem pewien może to być również duży hemiantus,widzę rozłogi,znaczy nie tniesz go wcale albo za rzadko.W dodatku niektóre sadzonki są za rzadko posadzone,posadzony w kępach będzie lepiej wyglądał,najlepiej z przodu akwarium,przerośnięty tnij wtedy ładnie się rozrośnie.

Poczytaj o rybach i roślinach które masz w akwarium to Ci zaoszczędzi wielu pytań i pracy przy nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...