Skocz do zawartości

Mruk Nilowy w akwarium 200l


SamanthaSkalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecna obsada, też nie najlepsza. Podaj wymiary baniaka i wymiary tych zbrojników które tam masz.

Akwarium 200l. Rybki się czują świetnie i nie ma żadnej wrogości. Uważam, że obsada jest wyjątkowo udana :)) Zbrojniki mają po 7cm.

Rozumiem że ci powiedziały?

Pierwsze zrób porządek z tą obsadą a nie myśl o nowych rybkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo Ci napiszę że jeśli oceniasz to że jest ok po tym że ryby:

- żyją.

- pływają i jedzą.

- nie zabijają się.

To troszkę oceniasz to na wyrost.

 

Ale spoko, dawaj mruki. Przeżyją, popływają, pojedzą, nie zabiją się, ale czy o to chodzi? Chyba nie.

1. A jak ty oceniasz, że twoje ryby się dobrze czują? :0 Moje, oprócz tego co już wyliczyłeś nie chowają się, paletki i skalary mają rozpostarte płetwy, nie chorują itp.

2. Nie powiedziałam, że dodam mruka! Poprosiłam o radę, i jej posłucham. Nie am zamiaru się kłócić. Skoro odradzasz, nie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem duch amazoński rośnie do dużych rozmiarów,a akwa 200l nie jest taki gigant.

Co do bocji to nie wiem o co chodzi, 3 szt no to już jakaś grupa,a jeśli chodzi o dorastanie do 30cm....osobiście widziałem wiele lat temu takie okazy, a od tego czasu widzę nie całe 20cm.....a wszyscy wiemy ile lat potrafią rosnąć. Dlatego póki akwarium nie jest wyraźnie ciasne, bocje nie są wyrośnięte to czemu z nich rezygnować?......Sam osobiście mam 4 sztuki(2x15 i 2x8cm), są w tym samym wieku, a duże zróżnicowanie wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryby które nie przerastają w akwarium. Nigdy nie będą za duże, bo po prostu będą karłowacieć. Typowy akwarysta tego nie widzi i cieszy się że ryby są małe, a jak są małe to znaczy że nie potrzeba większego akwarium. :roll:

 

Fakt faktem, 30cm to raczej tylko w naturze, ale należy liczyć że te ryby przebijają 20cm. Ryba +20cm, akwarium 200l, bok 40cm. Mniej niż dwie długości ryby. To tak jakby neonka hodować w baniaku o 7cm szerokości...

 

O jakimś stadku, w którym ryby dobrze się czują, możemy mówić przy przynajmniej dwukrotnie większej ilości ryb. Nikt nie wpadnie na "inteligentny" pomysł hodowli 3 stadnych neonków, albo otosków, a bocje niby gorsze? Wprost przeciwnie pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...