Skocz do zawartości

Coś do zjadania glonów ?


sandacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty też sie męczysz

Nie będę się z tobą kłócił szkoda mi czasu na takie coś jak ty pewnie masz akwarium po to żeby mieć a te ryby hodujesz dlatego ze ci się podobają a nie patrzysz na to jakie maja wymagania.Po prostu nie doradzaj ludziom źle a zanim coś napiszesz przeczytaj dobrze wszystko i zastanów się 2 razy.

Edit:

Nie twoja sprawa !!!

Zachowujesz się jak byś miał 5 lat.Możesz sie uspokoić?Po prostu jak ktoś ci chce dobrze poradzić a ty myślisz że jesteś wszechwiedzący a uwierz mi grubo się mylisz.

 

szczupak: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też sie męczysz

Nie będę się z tobą kłócił szkoda mi czasu na takie coś jak ty pewnie masz akwarium po to żeby mieć a te ryby hodujesz dlatego ze ci się podobają a nie patrzysz na to jakie maja wymagania.Po prostu nie doradzaj ludziom źle a zanim coś napiszesz przeczytaj dobrze wszystko i zastanów się 2 razy.

Przeczytaj co tu pisze http://www.superakwarium.pl/glonojad-sy ... id412.html

potem dyskutuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam akwarium 112l.

 

I mam problem z glonami możecie mi powiedzieć co zżera te obrzydliwe glony?

Odpowiednie oświetlenie, filtrację, nawożenie.

Glony nie zwalcza się obsadą. Obsada tylko pilnuje porządku w zbiorniku i niektóre ryby zjadają tylko znikome wręcz ilości glonów. I to też nie wszystkich rodzajów.

 

Doprowadź akwarium do porządku. Potem zastanów się co można dać z "glonojadów".

 

 

Edit:

 

Coś do zjadania glonów ?

Polecam widelec i nakręcać je jak spagetti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też sie męczysz

Nie będę się z tobą kłócił szkoda mi czasu na takie coś jak ty pewnie masz akwarium po to żeby mieć a te ryby hodujesz dlatego ze ci się podobają a nie patrzysz na to jakie maja wymagania.Po prostu nie doradzaj ludziom źle a zanim coś napiszesz przeczytaj dobrze wszystko i zastanów się 2 razy.

Przeczytaj co tu pisze http://www.superakwarium.pl/glonojad-sy ... id412.html

potem dyskutuj.

Warunki hodowlane

Glonojad syjamski potrzebuje licznych kryjówek. Akwarium powinno być nakryte, ze względu na skoczność tego gatunku. Osobniki młode są tolerancyjne, natomiast starsze stają się zadziorne, toteż należy je odseparować. Parametry wody nie odgrywają większego znaczenia pod warunkiem, że woda jest czysta i dobrze napowietrzana. Najlepiej jak akwarium ma minimum 80 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też sie męczysz

Nie będę się z tobą kłócił szkoda mi czasu na takie coś jak ty pewnie masz akwarium po to żeby mieć a te ryby hodujesz dlatego ze ci się podobają a nie patrzysz na to jakie maja wymagania.Po prostu nie doradzaj ludziom źle a zanim coś napiszesz przeczytaj dobrze wszystko i zastanów się 2 razy.

Przeczytaj co tu pisze http://www.superakwarium.pl/glonojad-sy ... id412.html

potem dyskutuj.

 

To ty pomyśl minimum 80l tak jak standard akwarium 112l ma 35cm szerokości a ta ryba rośnie do 25cm to ciężko jej się będzie obrócić zresztą tobie i tak nic nie powiem ty tylko patrzysz na to co jest napisane zero myślenia.A poza tym już nie będę odpisywał ja twoje posty bo szkoda mi czasu na takie coś jak ty czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Glon glonowi nie równy,ale jest kilka takich ogólnych zasad,żeby ich nie mieć.

1.Miejsce ustawienia aqwa-wybierz jak najciemniejsze w mieszkaniu,lub w miarę możliwości ogranicz dostęp światła słonecznego

2.Przenawożenie roślin-to czego nie przerobią rośliny,będzie pożywką dla glonów

3.Zły dobór oświetlenia-czasem wybrane oświetlenie nie jest wystarczające dla roślin i wtedy nie rozwijają się tak,jak powinny,dalej dzieje się to,co w drugiej części punktu drugiego,bo roślina słabo rosnąca nie będzie pobierała odpowiedniej ilości składników pokarmowych

4.Nie usuwane w porę resztki roślin,przekarmianie ryb-mleczny odcień wody chyba nikomu sie nie podoba...

Można jeszcze dopisać przetlenienie wody,zbyt rzadkie podmiany wody...

Poczytaj,może coś z tego Ci się przyda ;) .Acha.Są też glony,które trzeba tępić w szczególności,ze względu na wydzielane przez nie toksyny(łatwo poznać ich obecność po baaardzo nieprzyjemnym zapachu z akwarium),natomiast ryby zjadające glony nie rozwiążą Twojego problemu,mogą Ci tylko pomóc,większość roboty musisz wykonać sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...