Skocz do zawartości

Rośliny tracą kolory


narybek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

Akwarium około 96L

Oświetlenie 2x20W przez 11-12 godzin.

Dodaje węgiel w płynie Easycarbo , oraz Profito.

Napowietrzanie na noc.

Podłoże -ziemia ogrodowa i żwir.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2ZKwhwRroOw

 

Mam problem z kilkoma roślinami.

Pierwsza to Amazon sword,jest to moja pierwsza roślinka i kilka tygodni była ok,a potem zaczęła tracić kolor,pojawiły się zółte przebarwienia i liście stały się przezroczyste.

Żabienica za korzeniem z lewej strony ma podobnie,młode liście z czarniały ,a duże stare straciły kolor i zrobiły się przezroczyste.

Trawa po lewej stronie pomiędzy korzeniem,a szybą nie rośnie,liście stają się przezroczyste i łamliwe.

Mech też marnie rośnie,ale widzę jakieś zmiany na lepsze.

Niektóre rośliny rosną ładnie.Ogólnie na większości pojawiają się brązowe plamki i tracą zieloną barwę.

 

Macie jakiś pomysł co powinienem sprawdzić,gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z racji takiej,że nie mieszkam w PL,a tu gdzie się teraz znajduję akwarystyka jest na super niskim poziomie :| Próbowałem zaleźć test na żelazo lub potas,ale bez skutku.

Postanowiłem spróbować kilku nawozów i obserwować akwarium.

Pro-fito bez zmian

tabletki crypta-tetry też nic

jakiś miejscowy nawóz Laguna coś tam - nic

Flora booster-bez efektów

Carbo w płynie.

 

Postanowiłem zakupić C02,kupiłem na próbę 2szt butli 1000ml gazu potrzebuje do tego jakiegoś dzwona(chyba) urządzenie w który będzie się ten gaz zbierał-magazynował i potem w odpowiednim tempie mieszał z wodą.Może polecicie jakie rozwiązanie?

Nie mogę iść do sklepu i "pomacać"sprawdzić czy dany element zda u mnie egzamin.

Światło mam chyba dobre bo najlepiej u mnie rosną rośliny czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Widzisz podaje easycarbo w ilości 5ml codziennie,czasami 7-10ml.(akw.100L ,roślin umiarkowanie)

Żelazo nie ma jak sprawdzić(w sklepach nie mają testów) nie mówiąc o preparatach.

Próbowałem nawozów,które mają w składzie żelazo,ale nie wiem czy jest to wystarczająco.

Po tych,których próbowałem nie zauważyłem poprawy :(

 

Będę w lutym w PL kilka dni to bym się zaopatrzył,ale muszę wiedzieć co kupić z netu.

Bo u mnie w mieście jest jedna hurtownia akwarystyczna i wszystkie sklepy się u nich kupują,więc siłą rzeczy towar ten sam wszędzie :( a do tego ograniczony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...