Skocz do zawartości

Nowy filtr - jak wystartować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy powinno się jakoś odpowiednio postępować przy uruchamianiu nowego filtru zewnętrznego?

Kupiłem filtr AQUAEL Minikani 120. Wkłady, pojemnik, węże, pompkę przepłukałem. Całość złożyłem i dodatkowo "pochodził" sobie ten filtr w słoju przez kilka godzin (troszkę woda się zmętniła - ale minimalnie). Jutro mam zamiar go podłączyć do akwa. Wcześniej wyleję (wypompuję/przepompuję) z niego wodę na wodę odstaną (mam 2 baniaki po 5l). Dodatkowo bezpośrednio przed podłączeniem do akwarium mam zamiar wrzucić do filtra tabletkę TetraAqua Biocoryn.

Czy dobrze postępuje, czy powinienem jeszcze coś zrobić, albo nie robić?

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci te wszystkie zabiegi???podłącz filtr do akwa i to wszystko niech chodzi ;););)

Jak bym nie wypłukał porządnie wkładów (zeolitu) to bym chyba rybek nie widział w akwa. Syf leciał chyba przez 5 minut (żółta woda).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu pomagałem bratu zamontować filtr fluval 305, kupiliśmy nowe wkłady: zeolit, ceramikę, watę, węgiel, gąbek. Wszystko przepłukaliśmy troszkę pod kranem by pozbyć się pyłku i drobinek, wpakowaliśmy do koszyków i gotowe. Woda w akwa kryształ, nic nie zmętniało, myślę, że nie ma co przesadzać z kombinowaniem, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podłączony, wszystko działa dobrze, woda czyściutka. :D

 

ps. filtr jest niesamowicie cichy. Przy pełnym ciągu coś tam minimalnie słychać, ale po zmniejszeniu nawet o odrobinkę po prostu go nie słychać !!!

Głośniejszy jest statecznik od świetlówki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...