Skocz do zawartości

problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w moim akwarium umierają rybki, nie wiem co im jest....

to już trwa długo.... najpierw pokolei wymarły mi wszystkie gupiki, myślałam że to już koniec, ale po jakimś czasie przeniosło się na neonki. U gupików nie widziałam w zasadzie żadnych objawów, jedynie neonki się "kurczyły" i traciły kolor, potem dopiero umierały... Niestety w międzyczasie tata dokupił kilka rybek i te też zaczynają umierać... błagam pomocy, bo nie chcę aby moje rybki umierały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm......... nie wiem, czy moja porada pomoże, czy tez nie, ale chociaż spróbuję, mój ulubiony Pan ze sklepu, starszy i doświadczony poradził mi na takie cos kupić takie preparaty z Tropicala o nazwie MFC i mam jeszcze AQUA-KALI, kosztują koło 5 złotych i odkażają akwarium, zawlczaja pazożyty.

A moja chemiczka mówiła, że w aptece można nabyć chyba nagmanganian potasu i też go do wody chlup(tylko nie wiem nic o proporcjach!) bo działa bakreriobójczo, rybkom nie szkodzi.

Może Ci to pomoże, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 60l, temperatura około 26stopni, (filtr i grzałkę mam jak coś),miałam neonki, głupiki,skalary i jakieś takie czerwone(tata kupił i nie zapamiętał nazwy), zostało kilka czerwonych głupików??, i jeszcze 2 inne, ale nie wiem co to za gatunki(tata :evil: )

dzisiaj padły kolejne 2....naprawdę nie wiem co się dzieje, spróbuję tym FMC z ZOOLEKI, może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zdechła Ci jakaś rybka i jej nie zauważyłeś,gdyż była np. zaplątana w roślinkach.Zaczęła się powoli rozkładać i woda z tego powodu się zepsuła się i reszta rybek zaczęła zdychać.Spróbuj dokładnie wyczyścić akwarium i wymienić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...