Jump to content

Czy Prystelki mogą podgryzać rośliny

qbuh
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pytanie czy Prystelki mogą podgryzać rośliny. Zauważyłem że rośliny są jakby podcięte a kawałki pływają po powierzchni. Obsada neon inessa 20 szt, zwinnik jarzeniec 9 szt., prystelka barwna 6 szt., kirysek pstry 5 szt. zbrojnik niebieski 3 szt.

Nie sądzę, by prystelki podgryzały Ci roślinki. Są to rybki wszystko- żerne, ale roślin raczej nie tykają, a wręcz do szczęścia muszą mieś gęsto obrośnięte zieleniną zbiorniki. Co to za roślinki są "podgryzione"? Prędzej upierałabym sie przy zbrojnikach. Czyszcząc to i owo, mogą nieświadomie uszkadzać roślinki- moje paskudy tak właśnie robią. Są też takie zbrojniki, które w "żarciu" roślin są wręcz wyspecjalizowane. ;)

Zbrojniki (wąsacze) niebieskie - chyba jednak nie poza tym one mają dopiero 3 cm.

Rośliny wyglądają jak by miały odcięty czubek nożyczkami. Kabomby oraz inne których nazwy nie pamiętam- takie pomarańczowe (nigdy wcześniej ich nie hodowałem). Postaram się dać zdjęcie.

Chyba jednak tak. Zbrojniki często żywią sie roślinami, a napisałeś, że "odcięciu" ulegają końcówki roślin. Małe zbrojniki zjadają końcówki roślin z niedoborami, lekko gnijące itd. No ale skoro upierasz się, że nie, to może ktoś inny pomoże szukać dalej. Powodzenia ;)

Proszę następnym razem przemyśleć czy to potrzebne, zanim założysz nowy temat. Fałszywy alarm, ale pochłonął czas innych użytkowników- tzn. Mój :D . Jeśli problem z roślinami nie zostanie rozwiazany i wymagane będzie otwarcie tematu proszę o pw :) .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...