Skocz do zawartości

25l muszlowce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w domu walające się 25l akwarium i chcę z nim coś zrobić.

Oglądając nasze forum spodobało mi się akwarium igor255 (którego pozdrawiam) postanowiłem, że założę sobie takie.

Co do osprzętu i całego akwarium i rybek mam pytania:

-jakie muszlowce mogę w nim mieć i ile, podobają mi się Muszlowce wielopręgie, ale nie wiem czy mogą w takim akwarium być,

-czym karmić te rybki,

-nie mam możliwości za bardzo, żebym miał w tym akwarium kaskadę, dlatego muszę mieć jakiś wew. możecie polecić jakiś lepszy w miarę tani??

-czy lepiej przerobić oświetlenie ze standardowej żarówki na coś innego, czy zostawić?

-czy wsadzić do tego akwarium jakieś rośliny(oczywiście z tego biotopu)?

-i czy sie wogóle to opłaca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak: Ja hoduje muszlowce i mogę ci co nieco napisać:

W tym akwarium mozesz mieć jak najbardziej muszlowca wielopręgiego, tylko napisz jaka masz długość akwarium, jeśli ok 40 cm to mozesz miec harem 1+2, 1+3.

Moze być filtr gąbkowy u mnie jest taki aquael fan2 i jest ok

Ja karmie swoje pokarmem Tanganyika od Tropical + spirulina

Oświetlenie przy tym gatunku jest mniej ważne, ale lepiej zeby było, jak masz pieniądze to kup jakąs belke tanią oswietleniową lub jak mozesz to przerób swoje oswietlenie. Jesli masz zwykle oswietlenie z zwykłą zarówką mozesz kupić i wkręcić np taka: http://allegro.pl/swietlowka-kompaktowa ... 21742.html

Roślinke mozesz wsadzić ale tylko anubiasa

Czy sie opłaca to nie wiem, sam musisz to przemysleć i czy ci sie podoba takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma akurat 40cm długości i 25 szerokości.

Czytuje jakie warunki powinny mieć muszlowce:

1.

OPIS:

Wymaga zbiornika o długości conajmniej 30cm. Podłoże powinno być piaszczyste. Niezbędnym elementem dekoracyjnym są muszle ślimaków, ponieważ stanowią naturalne kryjówki dla ryb. W naturze rolę tą spełniają muszle ślimaka Neothauma. Jako zamiennik w akwarium można zastosować muszle ślimaka winniczka.

2.

minimum 60 cm dla jednej lub dwu par,

piaszczyste dno, muszle ślimaków

3.

OPIS:

Wymaga zbiornika o długości conajmniej 30cm. Podłoże powinno być piaszczyste. Niezbędnym elementem dekoracyjnym są muszle ślimaków, ponieważ stanowią naturalne kryjówki dla ryb. W naturze rolę tą spełniają muszle ślimaka Neothauma. Jako zamiennik w akwarium można zastosować muszle ślimaka winniczka.

4.Ten cytat to nawet z naszego forum:

Pierdoły, Głupoty i nic więcej.

Krótki nadaje się do 40cm baniaka, a rośnie do 5-6cm, ale Multifasciatus musi mieć 60cm długi baniak, a rośnie do 4-5cm??

Oba gatunki się nadają do standard 25L (40x25x25).

5.

Akwarium: Minimum 30 cm długości. Podłoże koniecznie z piasku, dekoracje w postaci kamieni i licznych, porozrzucanych po podłożu pustych muszli po ślimakach. W naturalnym środowisku są to muszle ślimaka Neothauma ale dobrym substytutem są muszle po naszym rodzimym ślimaku winniczku. Można posadzić również rośliny. Woda o temperaturze 24-28°C, pH 7,5-8,5, średnio twarda do twardej.

Zdania są podzielone, może do tego baniaczka wsadzić muszlowce krótkie, tylko ile??

Ale wielopręgie bardziej mi się podobają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, do założenia akwarium już się szykuję, ale mam jeszcze kilka pytań.

Czy taki piasek będzie dobry??

http://allegro.pl/piasek-bialy-kwarcowy ... 71498.html

Co znaczy 'funkcja "0"'?

Gdzie we Wrocławiu mogę kupić biały piasek do Tanganiki, gdzie mogę kupić wapień zielony i w jakich sklepach sprzedają m. wielopręgie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...