Skocz do zawartości

120x50x50 A.Pomarańczowopłetwa + Ławica


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium Diversa 120x50x50 [300l]

 

Oświetlenie: Standardowe 2x30W ( w planach dokładka 2x39W)

 

Filtracja: Na początek JBL e900 lub e1501, ewentualnie drugi zewnętrzny.

 

Podłoże: Czarny piasek

 

Dekoracje: Korzenie, korzenie,korzenie + kamienie

 

Rośliny: Anubias, Micorosorium, Żabienice, mech jawajski...

 

Obsada:

 

Na 100% Akara Pmarańczowoppłetwa x 2

Na 100% Platydoras x 4

Drewniak x 1

Zbrojniki ( nie wiem dokładnie jeszcze jakie)

 

Do startu zbiornika został ok miesiąc i interesuję mnie jaką Wy obsadę do tych dwóch 100% byście dobrali.

Chciałbym wiedzieć jakie Wy rybki byście dali może coś mi wpadnie w oko, zmienię koncepcję. Po starcie i zarybieniu nie chciałbym co kilka miesięcy zmieniać obsady.

Proszę o propozycję.

Ciekawy jestem również jakie inne rośliny byście polecili biorąc pod uwagę apetyt Akary na zieleniznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Play czy jeśli wsadzę kiryśniki to nie będę musiał zrezygnować z "L-ek" bądz platydorasów?

Mam do kupienia L-114, śliczna jednak 150zł kosztuje... ale napaliłem się na nią:D

Wiesz coś więcej niż ja na jej temat?

Tzn. wiem tyle że ślicznie wygląda i kosztuje spooooro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli haremik kiryśnika... Ale 1+2 czy3?

4 platydorasy i jakieś cudne L-eczki:D

 

 

A powiedz mi jescze jak zrobić "delikatne black waters"?

Bez szyszek, liści itp... porostu delikatne zabarwienie wody?

 

Standardowe świetlówki mam zamiar zastąpić jakimiś pod rybki typu Power Glo, ale to chyba za mało będzie aby akwa miało klimacik:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałem troszkę odświeżyć temat.

Moja obecna obsada w akwa 300L 120x50x50, filtracja: JBL e1501, Cyrkulator z gąbką Aquaela 1000l/h, to:

1+1 A.pomarańczowopłetwa

3x Platydoras

4x Zbrojnik.

 

Na forum czytałem, że do akar ludki dodają Żałobniczki.

Czy taka ławica rybek nie będzie "zawadzała" rivulatusom?

Czy istnieje możliwość dołożenia do Akar jakiejkolwiek ławicy rybek?

Chciałem też dodać jeszcze jednego Platydorasa.

Planowałem również harem Kiryśnika Czarnoplamego, jednak jeden z forumowiczów uświadomił mi, że Kiryśnik jest rybką typowo stadną więc z niego chyba zrezygnuję bo 6szt. to troszkę przegięcie już by było przy obecnej obsadzie i wymiarach akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinniki ogonopręgie hodowałem kiedyś razem z ziemiojadami brazylijskimi i wydaje mi się że z akarami też jakoś się dogadają ;) Wracając do dna mogę ewentualnie polecić giętkoząba wielkopłetwego ale to raczej nie ten biotop. Jeśli jednak już byś się na niego zdecydował to jest raczej samotnikiem a nie rybą stadną. Wiele osób pisze że prowadzą nocny tryb życia jednak u mnie jest aktywny cały dzień. Co do "delikatnego black waters" - może wystarczy korzeń jeśli nie chcesz dodawać szyszek bądź liści? Innego sposobu niestety nie znam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...