Skocz do zawartości

Zaplanowana nowa obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam chętnego na moją "rybną zupkę " i teraz zamierzam zabrać się "profesjonalnie" do tematu obsady zbiornika .

 

Co powiecie na taki plan :

6x kiryski

10X Pielęgnice Ramireza ( może więcej ? )

1 x Glonojad

2 x Krewetki filtrujące

2 x Red

No i pozostały mi jeszcze 4 Neonki , nie wiem czy dokupić czy też oddać ?

 

Proszę o komentarze i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli poza nimi w środkowej nie będę miała innego stadka ryb to chyba problemu nie powinno być ? Właśnie chce odejść od kupowania wielu gatunków ryb. Chce obsadzić dół kiryskami i powyżej miejsce już tylko dla Ramirezek. No i glonojad , którego zapewne z czasem się będę musiała pozbyć - bo to błąd przeszłości który jeszcze urośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezki też będą chciały być na dole, ryby te dobierają się w pary i bronią swojego terytorium, potrzebują kryjówek. Tu nawet bardziej się liczy powierzchnia dna niż sam litraż. Jak aqwa będzie wysokie ale o małej podstawie to nawet jak będzie miało dużą pojemność to i tak nie będzie dobrych warunków dla takich rybek. A jak już dojdzie do tarła i odchowu młodych to dopiero się będą naparzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 max 3 pary ramirezek z zastrzeżeniem, że i tak mogą się słabo dogadywać ;) Co nie znaczy, że nie widziałem przerybionych, wielogatunkowych zbiorników z pielęgnicami i też jakoś żyły, zatracając przy tym instynkt terytorialny bo się nie pozabijały ale nie o to chodzi raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było wiele propozycji obsad z neonami, kirysami i 1 parą Ramirezek w podobnym litrażu. Neonki muszą (powinny) żyć w stadzie a to minimum 5-6 sztuk, podobnie kiryski.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że pielęgnice są nieprzewidywalne :) Nawet te łagodne i spokojne gatunki czasem "stworzą" osobnika nadpobudliwego i agresywnego a w tedy biada innym rybkom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki plan :

6x kiryski

10X Pielęgnice Ramireza ( może więcej ? )

1 x Glonojad

2 x Krewetki filtrujące

2 x Red

No i pozostały mi jeszcze 4 Neonki , nie wiem czy dokupić czy też oddać ?

 

!0 ramirez w 60 litrach to dosc ciekawy pomysl :shock: A tak poważnie - 1 para na 60 litrow to maksimum. Ramirezy wyznaczaja sobie terytoria. Potrzebują obszaru o średnicy około 30cm na każda rybę. Dzieki zachowaniu tej proporcji samica bedzie miala miejsce na ucieczke przed zbyt natarczywym lub agresywnym samcem. Glonojad tez odpada - za male akwarium.

Moja propozycja uwzględniajaca neonki:

1+1x Pielęgniczki Ramireza

10 x Neon

6 x kiryski

2 x Krewetki filtrujące

2 x Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę do hurtowni w piątek - zamówię Neonki :) Parkę Ramirezek już mam ( chociaż są piękne nie dokupię ani pół :) ) , w sobotę będę oddawała moje obecne towarzystwo. Odbieram też dodatkową świetlówkę , dokupię roślinek i mchów i będzie już jak należy .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...