Jump to content

co to za ryba???!!!

Recommended Posts

witam:) Mam akwarium od jakiś 6 miesięcy, dostałam z rybkami od kuzynki. Wszystko było ok, dokupiłam kilka małych rybek, niewiem nawet jak się nazywają:) lubiły pływac razem ławicowo czy jakoś tak. Jakieś 1,5 miesięca temu dostałam rybę, oglądałam zdięcia ryb i podejrzewam że to Brzanka. Była piękna, pomarańczowa, ma jakieś 10 cm długości, teraz zrobiła się prawie biała niewiem co to za odmiana bo takiej nie znalazłam, i zauważyłam że odkąd ją mam zaczeły "zdychac" mi te małe rybki. zrobiłam cudzysłów bo raczej same nie zdechły bo 3 były bez głowy, 1 jakaś poszarpana, a wczoraj wyjęłam z akwarium pięknego bojownika niestety martwego i też jakoś dziwnie wyglądał.... Podejrzewam właśnie tę rybę. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? dodam że kuzynka nie miała żadnych problemów i też miałam od niej tokie małe rybki. Zostały zaledwie 3....:(

z tego co opisujesz to bardzo możliwe ze to będzie Orfa czyli złota odmiana jazia kiedyś je hodowałem w akwarium ale to jest raczej ryba do oczka wodnego. albo to może być karaś złocisty (złota rybka)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...