Skocz do zawartości

Czy dobra obsada? (68l)


łuska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu masowych zgonów z powodu zatrucia (moja wina- przyducha), zdecydowałam zmienić obsadę.

 

I teraz: Zbiornik 68l 75x35x27

Nie chce by rybki były wymagające więc zdecydowałam:

 

30x neon simulans

x razy krewetka RC

2 ampularie

 

i teraz co na dno proponujecie?

 

A dodam, że mam odkryty zbiornik. I nawożę Co2 (mam nadzieję, ze krewetki mogą być w zbiorniku z CO2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na kiryski panda. Tylko ile sztuk? :) pigmeje mi zginą w takim podłożu :D a pandy lubię. Otoski też z resztą, ale kiryski chyba bardziej, bo są to dość ruchliwe rybcie. A co do wymagań to właśnie zależy mi na mniej wymagających rybkach. (oczywiście chodzi o chów a nie o rozmnażanie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na kiryski panda. Tylko ile sztuk? :) pigmeje mi zginą w takim podłożu :D a pandy lubię. Otoski też z resztą, ale kiryski chyba bardziej, bo są to dość ruchliwe rybcie. A co do wymagań to właśnie zależy mi na mniej wymagających rybkach. (oczywiście chodzi o chów a nie o rozmnażanie :))

6-8 szt rybka stadna ;)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na pewno masz rację. Jesteś Pro a ja noob.

Pielęgnica cytrynowa rośnie przeciętnie 30cm. ( w naturalnych warunkach 35cm)

Wiem, może źle sie sprecyzowałem ale chodzi mi, że te ryby nie dorastają więcej niż 2cm. Przez to możemy przyjąć ze taka ryba dobrze czuje się w 2litrach wody na objętość akwarium (np te 70l).

Wytłumacz mi posiadając rybę 30cm i mamy akwarium 400l to możemy mieć w takim szkle tylko 2 sztuki i nic poza tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba pomysł z 2 ławicami, pomiesza sie wszystko i będzie głupio wyglądać. Jeśli decyzja pada na simulansy ryby dorastające 3cm, możesz dać ok 20-30szt. Ale chyba będzie jeszcze jakaś większa rybka co?

 

20-30x simulans

6x k. pigmej/panda

6x otosek

1+1x ramirezy/1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...