Skocz do zawartości

Witam starych i nowych :) Budujemy Low-Tech.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej nieobecności starych i nowych bywalców. Widzę, że przez czas kiedy mnie nie było pozmieniało się tu trochę, niektórych krzykaczy nie widać, pojawiło się dużo nowego zielonego koloru też i kilka dodatkowych ciekawych działów. ;) W tym tygodniu mam zamiar odpalić stare pudełko - kotnik - 54l. Na większe niestety pozwolić sobie nie mogę, gdyż czekam co po nowym roku przyjdzie z UM nt zamiany mieszkania i nie chcę się "rozbudowywać" na razie z niczym większym. Docelowo w zależności od metrażu będzie od 300L wzwyż standardowo z jakimiś pięknymi pielęgnicami, jak dawniej.

 

Póki co planuję uruchomić to co jest celem odświeżenia pamięci. ;)

W związku z tym szukam trochę cryptocorynek, nurzańca, żabienicy, anubiasów.

 

Generalnie ma być jak dawniej czyli Low Tech.

 

Ludzie z okolic Chorzowa, piszcie co macie do sprzedania/oddania, szukam też paru rybek krewetek i ślimorów. Także pozwoliłem sobie ten temat założyć celem szerszej dyskusji, bo galeria nie ma sensu póki nic nie startnie.

 

 

Przy okazji gratki PLEY za awans ;)

 

 

A teraz tak pokrótce o tym co planuję:

 

Jak już wspomniałem - Low-Tech

Aktualnie jestem na etapie szukania filtra, generalnie wszystkich filtrów się pozbyłem likwidując 260tkę, został mi aquael turbo 1100, ale to wywołałoby niezłą pralkę, dlatego poszukuję jakiejś kaskady ewentualnie skromnego kubełka.

 

Co z obsadą:

 

Ano pomysłów jest kilka i będę je starał się weryfikować w trakcie powstawania akwarium.

 

Więc pomysły są dwa:

 

Gupiki Endlera

Bojownik

Otoski

Krewetki lub ślimory

P. Kakadu ew. Agasizii lub Borelli (to rozsądniejsze jeśli miałyby być krewetki)

 

Opcja numer dwa:

 

Gupiki Endlera

Otoski

Proporczykowiec z Kap Lopez

Kiryski pigmeja

P. Boliwijska lub Ramireza

 

Nie chcę tutaj iść w jeden biotop bo i tak nie byłby nic ze względu na różnorodność roślin dlatego ma pełnić rolę dekoracyjną i atrakcję dla chrześnicy którą tylko akwarium wuja uspokajało kiedy jeszcze dobrze nie wciągnęła pępka po narodzinach, a obecnie dużej szklanej kostki brak :(

 

Na dzień dzisiejszy poszukuję dobrego filtra i roślin do obsadzenia akwarium, rybki z czasem.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że po starej znajomości moderator nie usunie tematu, nie chciałem po prostu w galerii go zakładać z braku aktualnie aktywnego już akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...