Skocz do zawartości

Hailea Fresh Water


czanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co też wynika z mojego wcześniejszego postu, między dwoma świetlówkami o zbliżonej temperaturze barwowej kolosalnej różnicy w jasności nie zobaczysz, chyba że taką wynikającą z zużycia starej świetlówki. Technologia jest jedna, a poszczególni producenci cudów nie robią.

 

Co więcej, nie musisz też patrzeć nawet na świetlówki "akwarystyczne" bo niczym one nie różnią od tych "domowych" jeśli mają to samo Ra i temp..

 

Jeśli masz tylko jedną świetlówkę 15W, to z ilością światła nie przesadzisz. Zwykle w akwariach roślinnych tej wielkości są przynajmniej 2x15W i to z odbłyśnikami. Rozumiem że wolisz chłodne światło? Jako jedyną świetlówkę w baniaku polecam coś bardziej lepiej oddającego barwy, najlepiej świetlówki 865, ew. 965 - czyli np. philips tld 865. Oczywiście wymiana świetlówki ma sens tylko jeśli ta twoja ma przynajmniej rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Phillipsów dostać nie mogę.

Na allegro nie ma, a w sieci jakoś nie znalazłem. Ogólnie wcześniej stosowałem Diversa Opti Plant. Ma ona 306 lumenów, ale dużo czerwonej barwy światła i ładnie rosły rośliny. Pokrywę wyklejałem taśmą odblaskową i było dość ciemno, kolory były ładne, a rośliny rosły jak na drożdżach. Potem dałem Osram Fluora, ale ona ma żółte światło i rośliny wyglądają jak chore. Teraz chciałem coś jaśniejszego, a tutaj wybór jest taki, że od razu siekiera na ok 900 lumenów. Szczerze to najlepiej było przy Opti Plant tylko czy rybom nie przeszkadza słabe oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...