Jump to content

Hailea Fresh Water


czanin
 Share

Recommended Posts

Co też wynika z mojego wcześniejszego postu, między dwoma świetlówkami o zbliżonej temperaturze barwowej kolosalnej różnicy w jasności nie zobaczysz, chyba że taką wynikającą z zużycia starej świetlówki. Technologia jest jedna, a poszczególni producenci cudów nie robią.

 

Co więcej, nie musisz też patrzeć nawet na świetlówki "akwarystyczne" bo niczym one nie różnią od tych "domowych" jeśli mają to samo Ra i temp..

 

Jeśli masz tylko jedną świetlówkę 15W, to z ilością światła nie przesadzisz. Zwykle w akwariach roślinnych tej wielkości są przynajmniej 2x15W i to z odbłyśnikami. Rozumiem że wolisz chłodne światło? Jako jedyną świetlówkę w baniaku polecam coś bardziej lepiej oddającego barwy, najlepiej świetlówki 865, ew. 965 - czyli np. philips tld 865. Oczywiście wymiana świetlówki ma sens tylko jeśli ta twoja ma przynajmniej rok.

Link to comment
Share on other sites

Tylko tych Phillipsów dostać nie mogę.

Na allegro nie ma, a w sieci jakoś nie znalazłem. Ogólnie wcześniej stosowałem Diversa Opti Plant. Ma ona 306 lumenów, ale dużo czerwonej barwy światła i ładnie rosły rośliny. Pokrywę wyklejałem taśmą odblaskową i było dość ciemno, kolory były ładne, a rośliny rosły jak na drożdżach. Potem dałem Osram Fluora, ale ona ma żółte światło i rośliny wyglądają jak chore. Teraz chciałem coś jaśniejszego, a tutaj wybór jest taki, że od razu siekiera na ok 900 lumenów. Szczerze to najlepiej było przy Opti Plant tylko czy rybom nie przeszkadza słabe oświetlenie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...