Skocz do zawartości

Obsada 80L bojowniki i.......... ?????


speedy_143
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się do was o pomoc w dobraniu obsady.

Sytuacja wygląda tak iż posiadam akwa 30L w którym mam harem bojowników/1+3/. Ostatnio zakupiłem zestaw akwariowy: zbiornik 80L, pokrywa z oświetleniem 15W, filtr z napowietrzaczem oraz grzałka. Podłoże zrobiłem z żółtego piasku zakupionego w sklepie ZOO, ponadto jest w nim ładny korzeń, kamień oraz obsadziłem roślinami/moczarka, nurzaniec i 2 rodzaje których nazw niestety nie pamiętam/. Akwa dojrzewa już ponad tydzień więc zbliża się czas uzupełnienia go rybkami. Oczywiście chciałbym przenieść do zbiornika Bojki ale co poza tym? Podobają mi się bardzo Neony Inessa, Kakadu oraz Mieczyki ale po informacjach zaczerpniętych z neta nie wiem czy jest to dobre towarzystwo dla Bojowników.

Proszę was doradźcie coś w miarę możliwości, jaką obsadę wy byście proponowali.

Z góry dzięki wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już bojownika to zrób biotop azji. Kup prętnika karłowatego 1 samiec + 2 samice, do tego 8szt. brzanki titeya i 12 szt. razbory hegla albo klinowej plus na dno 5szt cierniooczka (piskorka). Możesz dać kilka krewetek red cherry. A w przyszłości zmienić oświetlenie na silniejsze żeby roślinki dobrze rosły. Dać lepszy filtr minimum kaskadę np. fzn 3 lub aquacler 70. Do biotopu azji pasują rośliny: cryptocoryny (zwartki)- mało wymagające, nurzeńce, gałęzatka, mchy, microzorium. Wrzucić jakiś fajny korzonek na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...