Skocz do zawartości

lepsza wydajność filtra


Rekomendowane odpowiedzi

mam filtr wewnętrzn, gąbkowy AQAEL Fan-1, na gąbke powinno się zakładać taki kubełek, jak niżej na zdjęciu, ale w sklepie powiedzieli mi, że bez niego lepiej filtruje, czy to prawda?

Nieprawda - filtr jest tak zaprojektowany aby przez gąbkę był jednolity przepływ możliwie w całej jej objętości. Po zdjęciu obudowy woda będzie zasysana w większości przez górne partie gąbki - dół pozostanie czysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam dokładnie taki sam filtr! Ogólnie filtr średni, dość głośny, wykonany ze średniego rodzaju plastiku co za tym idzie obudowa gąbki ledwie trzyma się filtra po kilkudziesięciu czyszczeniach. Spory plut to wydajność, bardzo dobre napowietrzanie, możliwość kierunku wylotu, możliwość zamontowania np. deszczownicy itp. Wracając do tego o co pytałeś to: filtr musi mieć mieć nałożoną obudowę na gąbkę tak jak jest pokazane na zdjęciu dlatego, że koszyk jest tak zaprojektowany by oczyszczana woda przepływała przez całą powierzchnie gąbki, są w nim dwa "kanały" jeden prowadzi oczyszczaną wodę do góry gąbki, natomiast drugi do dołu. Taki zabieg wykorzystuje całą objętość gąbki co za tym idzie zwiększa jego wydajność i wydłuża czas pracy bez konieczności czyszczenia. Nie mając obudowy na gąbce syf ucieka Ci do wody po każdym jej wyłączeniu bądź po jakim kol wiek mechanicznym kontakcie z gąbką , filtr wykorzystuje tylko górną cześć gąbki co sprawia, że jego wydajność jest bardzo mała, a czas pracy bez konieczności czyszczenia krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...