Skocz do zawartości

1000 litrów i wilgoć w domu


Basteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do posiadaczy dużych zbiorników.

 

W pokoju ok 32 m2 mam w sumie 3 akwaria o łącznej pojemności 1000 litrów. Wszystkie mają przykrywy.

 

Ostatnio zauważyłem, że szyby w całym domu (110 m2) mocno się ''pocą'', gdyż spadła temperatura na zewnątrz.

 

Nie chciałbym, aby grzyb rzucił się na ściany. W lecie nie ma problemu, bo mogę wywietrzyć ale co robić zimą.

 

Czy zaopatrzyć się w jakiś pochłaniacz wilgoci?

 

Dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do posiadaczy dużych zbiorników.

 

W pokoju ok 32 m2 mam w sumie 3 akwaria o łącznej pojemności 1000 litrów. Wszystkie mają przykrywy.

 

Ostatnio zauważyłem, że szyby w całym domu (110 m2) mocno się ''pocą'', gdyż spadła temperatura na zewnątrz.

 

Nie chciałbym, aby grzyb rzucił się na ściany. W lecie nie ma problemu, bo mogę wywietrzyć ale co robić zimą.

 

Czy zaopatrzyć się w jakiś pochłaniacz wilgoci?

 

Dzięki za opinie!

ja bym obniżył temp na zime w zbiornikach też to da jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zięć ma takie wywietrzniki , automatycznie otwierają się jak jest za dużo wilgoci w mieszkaniu , można je też ręcznie otwierać

Jako Specjalista pracujący w branży okiennej mówimy o nawietrzakach ( są higrosterowalne i aereko ) samemu to będzie ciężko założyć ponieważ jest to element montowany w produkcji okna którego montaż wymaga wyfrezowania otworów w ramie okiennej po szerokości na szerokość nawietrzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...