Skocz do zawartości

Proporczykowiec+barwniak+?


gosiaqool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 100L a tam parkę Barwniaków Szmaragdowych i Proporczykowiec z Kap Lopez 1+2 I jakos pusto bo oba gatunki jakoś się chowają Chcę jeszcze P. z Kap Lopez dokupić jeszcze z 1+2 (na razie tylko tylko dostałam) myślałam, żeby dobrać dla odmiany kilka samiczek z innego gatunku Proporczyków. Nie sądze aby w ogólnym udało im sie rozmnożyć ze względu na Barwniaki (do tego mam kotnik) więc nie będzie mowy o mieszaniu gatunków.

Pytanie brzmi co mogę dać do strefy środkowej? Spodobał mi się Bojownik Karłowaty (Betta imbellis) :!: lub Szmaragdowy (betta smaragdina) :!: bo ponoć te odmiany są pokojowo nastawione i niewielkie ale czy do tej obsady się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak oczywiste, że można? Czy, że nie można? że nikt nie odpisuje!!

Nie chcę potem mieć problemów z rybkami!! Jak dla mnie z opisów tych rybek wynika, że nadają się do trzymania wspólnego, ale zanim to zrobię wolę się upewnić i spytać kogoś bardziej doświadczonego (osobiście nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym odmulaniu zmieniłam zdanie. Barwniak już jest i go polubiłam, więc zostaje, Proporczykowce z Kap Lopez zostaną tu lub przeniosę je do ogólnego (skaczą skubane i dłużej je odławiałam jak odmulałam i oczyszczałam zbiornik), Szczupieńczyków nie chcę bo skaczą jeszcze bardziej. Brzanki Sumatrzańskie kupie do towarzystwa dla Barwniaków. Podobały mi się wcześniej ale nie mogłam ich mieć w ogólnym, żeby nie dokuczały innym rybkom a teraz przypasują do tego zbiornika. Wiem, że mało biotopowo ale mnie ma się podobać i rybkom ma być dobrze. Będzie pasowała obsada? Nie pozabijają się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...