Jump to content

Proporczykowiec+barwniak+?


gosiaqool
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 100L a tam parkę Barwniaków Szmaragdowych i Proporczykowiec z Kap Lopez 1+2 I jakos pusto bo oba gatunki jakoś się chowają Chcę jeszcze P. z Kap Lopez dokupić jeszcze z 1+2 (na razie tylko tylko dostałam) myślałam, żeby dobrać dla odmiany kilka samiczek z innego gatunku Proporczyków. Nie sądze aby w ogólnym udało im sie rozmnożyć ze względu na Barwniaki (do tego mam kotnik) więc nie będzie mowy o mieszaniu gatunków.

Pytanie brzmi co mogę dać do strefy środkowej? Spodobał mi się Bojownik Karłowaty (Betta imbellis) :!: lub Szmaragdowy (betta smaragdina) :!: bo ponoć te odmiany są pokojowo nastawione i niewielkie ale czy do tej obsady się nada?

Link to comment
Share on other sites

Jest to tak oczywiste, że można? Czy, że nie można? że nikt nie odpisuje!!

Nie chcę potem mieć problemów z rybkami!! Jak dla mnie z opisów tych rybek wynika, że nadają się do trzymania wspólnego, ale zanim to zrobię wolę się upewnić i spytać kogoś bardziej doświadczonego (osobiście nie znam).

Link to comment
Share on other sites

Po pierwszym odmulaniu zmieniłam zdanie. Barwniak już jest i go polubiłam, więc zostaje, Proporczykowce z Kap Lopez zostaną tu lub przeniosę je do ogólnego (skaczą skubane i dłużej je odławiałam jak odmulałam i oczyszczałam zbiornik), Szczupieńczyków nie chcę bo skaczą jeszcze bardziej. Brzanki Sumatrzańskie kupie do towarzystwa dla Barwniaków. Podobały mi się wcześniej ale nie mogłam ich mieć w ogólnym, żeby nie dokuczały innym rybkom a teraz przypasują do tego zbiornika. Wiem, że mało biotopowo ale mnie ma się podobać i rybkom ma być dobrze. Będzie pasowała obsada? Nie pozabijają się?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...