Skocz do zawartości

Skalarki


ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pytam bo jestem ciekaw gdyż widziałem jak rodzice bronili ikry, odganiali inne rybki, a w porze karmienia się - jeden jadł drugi pilnował i tak na zmiane, ale wątpie że im się z dnia na dzień odmieniło, więc podejrzewałem moje glonki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zbrojniki , u mnie na początku było to samo , składały na rurce od filtra , zaciekle jej broniły , ale jak w nocy wyłączyłem światło rano było po zabiegu , zrobiłem oświetlenie nocne (ledy dałem ) pomogło ale nie wystarczająco skalary uparły mi się na tą rurkę do czasu kiedy wsadziłem 2 duże żabienice , zaczęły składać ikrę na liściach + nocne oświetlenie i są rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytam bo jestem ciekaw gdyż widziałem jak rodzice bronili ikry, odganiali inne rybki, a w porze karmienia się - jeden jadł drugi pilnował i tak na zmiane, ale wątpie że im się z dnia na dzień odmieniło

Gdzieś wyczytałem,że:

"W naturze skalary opiekują się ikrą jak przystało na pielęgnice,ale te hodowlane często z tego rezygnują już po kilku godzinach i nierzadko same zjadają ikrę,dlatego lepiej jest odłożyć ikrę do osobnego zbiornika."

Co nie znaczy,że u Ciebie musiało to mieć miejsce,bo amatorów ikry Ci nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie też już nie raz myślałem, nad wyhodowaniem małych skalarków ale chyba nie bd próbował. Bo to że małe rybcie są "słiiiiitaśne" to jest oczywiste ale przejechałem się na glonojadach w ciągu paru miesięcy miałem ze 4-5 razy ikrę i tylko potem problem bo z każdego miotu przeżywało spokojnie kilkanaście rybek i potem tylko problem co z tym zrobić, a wy jakie macie doświadczenia z odhowywaniem rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...