Skocz do zawartości

Bezpieczny nawóz


Piotrek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znacie jakiś niedrogi nawóz dla roślin który nie zaszkodzi rybom? Chodzi mi o polepszenie kondycji roślin i szybszy ich wzrost w akwarium 112 l przy standardowym oświetleniu(2x 18W). Kiedyś słyszałem o Złotej Symfonii, jakiś proszek chyba.. I słyszałem o CO2 w płynie. Roślinom moim brakuje chyba mikroelementów(na mikrosorium pojawiają się czarne dziurki, liście padają).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mikro elementy przez alegro. Takie oświetlenie to mało na nawozy.

Można tanio zdobyć CO2 przez bimbrownie.

 

Dlaczego tylko mikro? Dlaczego akurat ma kupić przez allegro? Dlaczego takie oświetlenie, to mało na nawozy? Co znaczy, że można tanio zdobyć CO2 przez bimbrownie?- następnym razem rozwijaj myśli. W chwili obecnej twój post to spam.

Ostrzeżenie.

mod. Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Na allegro jest wiele tanich przedmiotów dla początkujących.

Co2

Możesz zakupić:

EasyLife EasyCarbo (jest to płynny nawóz węglanowy)

lub zrobić Bimbrownie. Jeśli jesteś takim leniem jak ja i nie za bardzo chce ci się robić dyfuzory, szukać rurek kleić sylikonem itp. to polecam

http://allegro.pl/show_item.php?item=1867664876

 

Tani nawóz mikro i makro elementów

http://allegro.pl/show_item.php?item=1884484580

 

ja właśnie te przedmioty zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrosorium nie zakopujemy w żwirze, ale to napewno wiesz. Najlepiej zamontować go na jakimś korzeniu w pobliżu wylotu wody z filtra ( takie wnioski wnoszę z własnego doświadczenia ) zauważyłem że mikro lubi prąd wody. Co do złotej symfonii to bardzo ostrożnie. Rośliny pokażą nam jak się czują w akwarium po ok. 2-3 tygodni od momentu zaaplikowania im nowego specyfiku, a w przeciągu tych tygodni możemy narobić wiele szkód w akwarium. Jak nie chcesz doświadczać to spróbuj kupić Plantamin Tetry, bardzo prosty, wygodny w użyciu i naprawdę skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...