Skocz do zawartości

Akwaium 100litrów


Piotrek111938
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 100 litrowe bez pokrycia. Mam je ponad 1 rok. Dostałem je z z podłożem i kilkoma rybkami.

 

Posiadam sztuczną roślinkę (tylko 1), żywe jakoś nie przystosowały się do akwarium tzn. gniły. Mam zamiar dokupić jeszcze kilka sztucznych.

 

 

Zdjęcie mam na tele, więc nie długo wrzucę.

 

 

Posiadam podłoże wyłożonymi kamieniami i muszlami. termometr, grzałkę automatycną i filtr (który wieczorem wyłączam).

 

 

 

Posiadam:

1x. welonek;

2x. molinezja żaglopłetwa;

1x glonojad królewski;

1x sumika;

2x błyszczyk

2x żałobniczka

1x żaglowiec skalar

 

 

Nie używam lampy do oświetlenia, karmię suchym pokarmem w płatkach i ochotkami (zamrozonymi robakami). Zamierzam tworzyć własne przepisy.

 

 

Jakie jeszcze rybki dokupić?

Jakie nie pasują?

Co dodać że by urozmaicić akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :

 

- Welonek do oddania, wymaga innej temperatury niż pozostałe rybki

- Molinezja zdaję mi się że do oddania, ale nie jestem pewna. Niech ktoś inny się wypowie na ten temat.

Jeśli ma zostać to trzyma się je w haremach czyli 1 samiec na 2 lub 3 samice.

- "Glonojad" do oddania. Jest za duży.

- sumik, ale jaki ?

- Błyszczyk jaki ? Trzema się je w stadach / ławicach. Min. 6

Pozostałe ryby, daj zdjęcia.

 

Koniecznie wyjmij muszle. Rośliny nie rosną ponieważ nie masz oświetlenie. Kup oświetlenie oraz rośliny.

Filtr powinien chodzić cały czas, w nocy też.

 

Podaj wymiary akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:

98x 38- coś takiego mi wyszło.

 

 

Jeżeli chodzi o glonojada to pewnie już z ponad 2 lata siedzi w tym akwarium i nie widać że by mu było zle :D. On i tak tylko przy dnie żyje, nie kiedy się poruszy. Dużo czasu spędza pod filtrem na szybie i na podłożu. Ogólnie fajnie się prezentuje.

 

Sumik- nie znam pełnej nazwy.

Pomyliło mi się to nie jest "błystrzyk" tylko żałobniczka- chyba jest kotna.

 

W sklepie zoologicznym były sprzedawane na parę czyli samiec i samica- nie lubią się.

 

Dlaczego mam wyjąć muszlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:

98x 38- coś takiego mi wyszło.

 

 

Jeżeli chodzi o glonojada to pewnie już z ponad 2 lata siedzi w tym akwarium i nie widać że by mu było zle :D. On i tak tylko przy dnie żyje, nie kiedy się poruszy. Dużo czasu spędza pod filtrem na szybie i na podłożu. Ogólnie fajnie się prezentuje.

 

Sumik- nie znam pełnej nazwy.

Pomyliło mi się to nie jest "błystrzyk" tylko żałobniczka- chyba jest kotna.

 

W sklepie zoologicznym były sprzedawane na parę czyli samiec i samica- nie lubią się.

 

Dlaczego mam wyjąć muszlę?

 

wiesz jaki rośnie ten twój "glonojad" to że żyje 2 lata wcale i znaczy że jest mu dobrze zamknij się w pokoju 1m x 1m x 1m i będzie ci dobrze oczywiście przeżyjesz ale nie będzie ci wygodnie

 

Napisz jak wygląda ten sumik

 

Muszla zatwardza wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić rybę, ale nie wiem jak się nazywa (widziałem ją w zoologicznym), nie wiem jakie ma przystosowanie.

Jest siwa lub brazowa, zwinna i szybko się porusza. Od głowy jej kształt zmniejsza się. Nie ma z tyłu płetw tylko mały ogonek. Trochę dziwna, ale ciekawa do akwarium.

 

Jak będziecie wiedzieli co to za ryba, a może ktoś ją miał to napiszcie jakiej wody potrzebuje, jak żyje tzn. stadna itd.

 

 

 

No i wez też pod uwagę że w morzu na każdym kroku można spotkać muszlę. No dobra, biorę tą informację do serca w końcu wy więcej wiecie. Ale moje akwarium już wogólę będzie puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)No i wez też pod uwagę że w morzu na każdym kroku można spotkać muszlę. No dobra, biorę tą informację do serca w końcu wy więcej wiecie. Ale moje akwarium już wogólę będzie puste.

Nieśmiało podpowiadam, że twoje akwarium jest słodkowodne, a nie morskie, więc rzeczy typowe dla morza pasują do niego bardzo nieszczególnie.

 

Pustkę na dnie możesz wyeliminować w sposób prosty i tani- np. spacer nad rzeczkę/strumień i znalezienie jakichś przyjemnych dla oka kamieni/przy odrobinie szczęścia korzeni, albo spacer do najbliższego marketu i kupno kokosa.

Tutoriali przygotowania takich naturalnych zdób znajdziesz na tym forum bez liku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, glonojad ma dużo miejsca.

 

Bok akwarium ma 36cm.

 

Sumika trudno opisać.... jest mały z 3cm-4cm. Zielono szary. Przebywa na dnie (jak większość sumików).

 

 

 

W morzach i ocenach też są na dnie muszle, woda tam jest normalna.

Przepraszam ale zamknij się w toitoju też ma dużą boczną ścianę dasz radę zrobić kanapki do szkoły? zbrojniki(glonojady) wymagają 100l na osobnika to duże ryby. Skoro nie masz oświetlenia a zbrojnik siedzi po ciemku praktycznie w jednym miejscu to ewidentnie widać że jest podtruwany własnymi i innych odchodami. Mi zbrojniki bardzo ochoczo pływały jak zgasło światło(nie mają powiek więc się chowają w dzień)

 

W morzach i ocenach też są na dnie muszle, woda tam jest normalna.

Ale ty masz rośliny słodkowodne. Widziałeś kiedyś nad jeziorem rozgwiazdy? rafy koralowe?

Miałem zamiar kupić rybę, ale nie wiem jak się nazywa (widziałem ją w zoologicznym), nie wiem jakie ma przystosowanie.

Jest siwa lub brazowa, zwinna i szybko się porusza. Od głowy jej kształt zmniejsza się. Nie ma z tyłu płetw tylko mały ogonek. Trochę dziwna, ale ciekawa do akwarium.

 

Jak będziecie wiedzieli co to za ryba, a może ktoś ją miał to napiszcie jakiej wody potrzebuje, jak żyje tzn. stadna itd.

 

 

 

No i wez też pod uwagę że w morzu na każdym kroku można spotkać muszlę. No dobra, biorę tą informację do serca w końcu wy więcej wiecie. Ale moje akwarium już wogólę będzie puste.

widzę w fusach z kawy że to Ryba co zwie się po Łacinie Aliquam id placerat odio.- po polsku to Poszukaj w internecie tej ryby. chcesz hodować ryby postaraj się zdobyć wiedzę na temat parametrów. Skoro widziałeś ją w sklepie idź do niego jeszcze raz zapisz nazwę i poszukaj w :google: o parametrach dla tych ryb.

 

A co najważniejsze zastanów się jaki biotop możesz mieć z twoją wodą i jaki chcesz symulować w akwarium. Zakup oświetlenie odpowiednie. Włącz na stałe filtr. Zakup rośliny pod oświetlenie i biotop i na końcu obsada czyli ryby. Możesz mieć miszmasz tak jak masz teraz ale bądź świadomy że ryby żyją krócej i w końcu ręce Ci opadną bo ryby padają, rośliny nie rosną, A ceny idą w górę. Więc wystawisz akwarium albo na allegro albo na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbrojniki(glonojady) wymagają 100l na osobnika to duże ryby.

No tak jak pisałem, akwarium ma 100litrów.

 

 

widzę w fusach z kawy że to Ryba co zwie się po Łacinie Aliquam id placerat odio.

O_o jesteś jednym z nielicznych w tym kraju którzy umieją wróżyć. A umiesz przewidywać przeszłość? ALBO WIESZ ALBO NIE !

 

 

Pustkę na dnie możesz wyeliminować w sposób prosty i tani- np. spacer nad rzeczkę/strumień i znalezienie jakichś przyjemnych dla oka kamieni/przy odrobinie szczęścia korzeni, albo spacer do najbliższego marketu i kupno kokosa.

Tutoriali przygotowania takich naturalnych zdób znajdziesz na tym forum bez liku.

Myślałem że by przynieść gałęzie z lasu, albo korzenie wyparzyć je a pózniej postawić na kilka dni w zasolonej wodzie. I może tak zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet! Wszyscy ci radzą, a ty na wszystko masz swoje "ale", Twój zbrojnik wymaga 100litrów na 1 sztukę, a czy ty masz jedna sztukę i nic więcej? Gałęzie z rzeki możesz wziąć, albo ściąć gałąź (np. z dębu), okorować, wyparzyć...(poczytaj na forum w dziale dekoracje). Ładniej wyglądają rośliny żywe, a i rybom chyba jest lepiej :), a o nie tu chodzi. Moczarka jest łatwa w "obsłudze", szybko rośnie (mi w 2 tygodnie puściła parę nowych odgałęzień).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)No i wez też pod uwagę że w morzu na każdym kroku można spotkać muszlę. No dobra, biorę tą informację do serca w końcu wy więcej wiecie. Ale moje akwarium już wogólę będzie puste.

Nieśmiało podpowiadam, że twoje akwarium jest słodkowodne, a nie morskie, więc rzeczy typowe dla morza pasują do niego bardzo nieszczególnie.

 

Pustkę na dnie możesz wyeliminować w sposób prosty i tani- np. spacer nad rzeczkę/strumień i znalezienie jakichś przyjemnych dla oka kamieni/przy odrobinie szczęścia korzeni, albo spacer do najbliższego marketu i kupno kokosa.

Tutoriali przygotowania takich naturalnych zdób znajdziesz na tym forum bez liku.

Też się podpisuje, przecież w morzu żyją zupełnie inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przyniosłem kilka roślin ze stawu. Mam podłoże wyłożone kamyczkami. Czy na tym podłożu będzie się dobrze rozwijała roślina? Jeżeli nie to jaki piasek muszę przynieść.

Do ciebie chyba nic nie dociera. Zimnoubne rośliny nie nadają się do akwariów.

 

Przywleczesz tylko jakieś paskudztwo razem z nimi.

 

Kup sobie w sklepie żabienicę, rogatka albo inna szybko rosnąco roślinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...