Skocz do zawartości

54l planowana tanganika


lilkaxx4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim :P

 

zamierzam zmienić aranż w akwa (60x30x30- 54l) i to się również wiąże ze zmianą obsady xp

Mam bardzo twardą wodę (ph- 7,6) i dlatego planuję zmiany ;d

I tu oczywiście kilka pytań :

1. jaka obsada

2. jak dużo muszli (oczywiście jeśli bd potrzebne)

3. gdzie i ile kupić wapnia xd

4. jak dużo piasku musi być na dnie ( z każdego źródła wynika co innego dlatego pytam xp )

5.jaka temperatura musi panować w takim akwarium???

 

dzięki z góry za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam, bo mam pytanie.

Gdyby tak wpuścić jedną parę/harem muszlowców to można też jakąś parkę naskalników lub szczelinowców do 54l zbiornika jeśli zorganizowało by się kryjówki? Myślę o takim ale jeśli ma tam być tylko parka lub dwie muszlowców to chyba zrezygnuję. Wolałabym z dwa różne gatunki do obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Proszę o krótką odpowiedz. Można wpuścić parkę naskalników i parkę muszlowców do 54L czy nie? Może niektórym forumowiczom wydaje się to oczywiste ale czytałam w necie o takiej obsadzie (ludzie tak trzymają, tylko nie piszą z jakim powodzeniem) Wydaje się, że 54L to sporo na dwie pary niewielkich rybkek ale biorąc pod uwagę usposobienie ryb nie wiem czy nie będzie to sprawiało więcej problemów aniżeli frajdy z posiadania rybek. Mam na oku akwarium i nie chcę, żeby przepadło ale jeśli nie da się stworzyć Tangi takiej jaką bym chciała to nie wiem czy w ogóle kupie zbiornik kolejny, więc bardzo proszę o szybką i krótką odpowiedz. Jest szansa czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...