Skocz do zawartości

Obsada do 54 l + obsada roślinna.


Erto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę dni temu zakupiłem zbiornikl 54 l :) obecnie już został on zalany wodą, oto zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Jak na razie nie wygląda być może jakoś nadzwyczajnie lecz to dopiero drugi dzień po zalaniu go wodą. Chciałbym opisać pokrótce mój baniaczek.

 

Podłoże:

Wykonane jest z trzech warstw (kolejność od dolnej warstwy) :

1 granulat - aquasubstrate ii+ przykryty moskitierą.

2 żwirek o granulacji 3-6 mm

3 piasek kwarcowy.

 

owe podłoże występuje tylko na 1/3 powierzchni akwarium po jego lewej stronie można zauważyć lekki spadek ku prawej stronie.

 

Filtracja:

Filtr założyłem dopiero dzisiaj jest to filtr z Tetry 600in oto on:

 

Dołączona grafika

 

w dolnym zbiorniczku zostawiłem gąbkę natomiast w górnym wsypałem w kolejności od góry:

1 Zeolit

2 Kremazyt ogrodniczy

 

Ogrzewanie:

Tetra 75W

 

Oświetlenie

15W

 

W przyszłości planuję zrobić małą bimbrownie CO2.

 

-------------------------

 

Prosiłbym was drodzy użytkownicy o pomoc w doborze roślin oraz rybek do mojego akwarium. Chciałbym w miejscu gdzie położyłem granulat aquasubstrate posadzić jakiś trawnik + jakaś większa roślinka o gęstej budowie bądź grupę roślin tworzących spójną całość.

 

Natomiast jeśli chodzi o rybki chciałbym mieć w swoim akwarium osobniki które lubią w nim kopać, oraz rybki które by dbały o stan akwarium.

 

Wiem że mój litraż nie jest imponujący lecz chciałbym mieć w swoim akwarium około 15 -20 rybek

 

Drodzy forumowicze prosiłbym o porady co do powyższych doborów, oraz w sytuacji gdzie coś źle zrobiłem prosiłbym o napisania mi co w moim baniaczku może być nie tak.

 

Pozdrawiam

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie do roślin to:

 

-moczarka,moczarka argeńtyńska (bardzo szybko rosną)

-gałęzatka kulista

-mech jawajski (ładnie prezentuje się na korzeniu)

-ludwigie sp.

 

co do rybek to:

 

-parka ramirezek

-10 neonów czerwonych albo innesa albo zielonych

-mały zbrojnik weloniasty

-kosiarki zwalczałyby glony ale masz za mały litraż...

-3-4x platka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mały zbrojnik weloniasty

-kosiarki zwalczałyby glony ale masz za mały litraż...

 

Nie ma czegoś takiego jak małe zbrojniki weloniaste.

Ta odmiana zbrojnika niebieskiego dorasta nawet do ponad 13cm.

Nie do takiego zbiornika.

Na kosiarki też litraż o wiele za mały.

 

Ja ze względu na światło i litraż polecam te listy:

viewtopic.php?f=5&t=9355

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

To by było na tyle jak chodzi o możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi na pewno przydadzą się one kiedy będę wybierał moją obsadę do baniaczka, w sumie mam już na oku małą obsadę lecz nie jestem pewien czy przy niej nie byłoby żadnych konfliktów między rybkami oraz problemów między gatunkowych oto ona:

 

- Pielęgniczka kakadu 1 SAMIEC + 2 SAMICE

- Otosek 5 sztuk

- Kardynałek chiński - 8 sztuk

- Kirysek Panda - 4 sztuki

 

Prosiłbym o zweryfikowanie czy w przypadku takiej obsady nie miałbym jakiś zbędnych konfliktów.

 

Dodatkowo pragnę dokupić parę kryjówek z skały bazaltowej no i oczywiście tak jak wspomniałem wcześniej pragnę posadzić parę roślin.

 

A tak na marginesie co sądzicie o tej roślince ?

+ Eleocharis parvula - chodzi mi ogólnie czy owa roślinka jako trawnik nadawałaby się do mojego baniaka ? Podobno ma nie zbyt wygórowane zapotrzebowanie na światło oraz nie jest wymagająca w hodowli tylko nie wiem czy na podłożu piasku kwarcowego będzie się dobrze rozwijać zakładając ze pod piaskiem jest żwirek i granulat.

 

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/produkty/zelki/IMG_0902.jpg

 

Proszę o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pielęgniczka kakadu 1 SAMIEC + 2 SAMICE

- Otosek 5 sztuk

- Kardynałek chiński - 8 sztuk

- Kirysek Panda - 4 sztuki

 

Dodatkowo pragnę dokupić parę kryjówek z skały bazaltowej no i oczywiście tak jak wspomniałem wcześniej pragnę posadzić parę roślin.

 

 

Rozumiem, że masz standardowe 54l o dnie 60x30 co jak dla mnie troche komplikuje ci tą obsadę.

Po pierwsze otoski i kiryski stadne - miinimum po 6 sztuk

Kakadu to ponoć rybka mocno terytorialna więc ja mając dno 80x40 (chcę także wrzucić kiryski panda + harem kakadu) nadal mam wątpliwości czy się nie pozabijają.

 

Podsumowując ilośćiowo - sterefy wyglądały by ok ale łączna ilość ryb na 54L brutto to jak dla mnie trochę za dużo.

Nie licząc ekipy sprzątającej ja osobiście tutaj bym wybrał albo kakadu 1+3 albo 12 kardynałków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...