Skocz do zawartości

Gupik gania molinezje.I jaka płeć?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was też tak jest, że ryba jednego gatunku goni za rybą innego? Właśnie zauważyłam, że gupik goni za molinezją... Moja teoria brzmi tak: Molinezja jest biała, czyli podobna do gupika samiczki (mojej), poza tym jest jeszcze malutka (jakieś 2cm), tak samo jak gupik. Możliwe, że się mu myli z samiczką gupika? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak jest, że ryba jednego gatunku goni za rybą innego? Właśnie zauważyłam, że gupik goni za molinezją... Moja teoria brzmi tak: Molinezja jest biała, czyli podobna do gupika samiczki (mojej), poza tym jest jeszcze malutka (jakieś 2cm), tak samo jak gupik. Możliwe, że się mu myli z samiczką gupika? :lol:

Tak mój gupik gania za samicą kakadu :D ale chyba nie wpadł jej w oko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale molinezja to tez samica... Samica z takim kolorowym ogonkiem...? W ogóle to mam dylemat z tymi gupikami,bo kupiłam takie całego białawego, bo wyglądał jak samica ale teraz się przyglądam i wchodzi na to, że to samiec... Zaraz zrobie fotke i pomóżcie mi zidentyfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samica też ma kolorowy ogon, o płci świadczy gonopodium przy odbycie, czyli w przypadku samca jest to taki pręcik, samica ma w tym miejscu zwyczajną płetwę odbytową, to jest samica wg zdjęcia. Osobiście posiadam 4 samice o kolorowych płetwach ogonowych, więc nie tędy droga :) na 3 zdjeciu jest gupik samiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...