Skocz do zawartości

60x30x30 A.Viejita + neon simulans


andrreto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nowe akwarium powoli dojrzewa więc zacząłem myśleć o obsadzie. To co początkowo planowałem to neony Inessa + coś do nich. W akwarystycznym jednak sprzedawca przekonał mnie do mniejszych simulansów i je chce miec u siebie na 100%. Pytając o coś co mógłbym z nimi zestawić otrzymałem odpowiedź, proporczykowce, ramirezki i właśnie A. Viejta. Te ostatnie interesują mnie w tym momencie najbardziej. Prawdę mówiąc nie udało mi sie o nich zbyt wiele dowiedzieć, więc pytam tu, czy te pielęgniczki (wiem, że tak naprawde to nie są "czyste" Viejita tylko mix.) nadają się do tak niewielkiego zbiornika? Wstępnie planuje A. Viejta (1+1) + N. simulans (kilka.. tu kolejne pytanie na ile pozwala mi mój litraż?). O Viejtach wiem, że bywają dość agresywne, jednak tu spotkałem się też z zupełnie odmiennymi opiniami. Nie mniej mam obawy czy te małe neonki do nich w ogóle pasuje, tzn czy nie będą przez pielęgniczki zbyt mocno nękane? Jeśli apisto odpada to prosze o jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale chyba wiesz że pielęgnice to ryby terytorialne?

One potrzebują sporo miejsca dla siebie. Ale jeśli tak je chcesz to w ostateczności parkę ramirezów możesz kupić.

Proponuję Ci jakieś stadne:

- kiryski np. pandy (fajne na dno) (4),

-razbory (10), albo te neonki lub jeszcze danio

-zbrojniki(glonojady)(ze 2),

-poleciłbym ci też prętniki karłowate (parę)

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale chyba wiesz że pielęgnice to ryby terytorialne?

One potrzebują sporo miejsca dla siebie. Ale jeśli tak je chcesz to w ostateczności parkę ramirezów możesz kupić.

Proponuję Ci jakieś stadne:

- kiryski np. pandy (fajne na dno) (4),

-razbory (10), albo te neonki lub jeszcze danio

-zbrojniki(glonojady)(ze 2),

-poleciłbym ci też prętniki karłowate (parę)

Powodzenia ;)

Obsada nienajlepsza . Kirysków co najmniej 6 . Zbrojniki też odpadają . A prętniki trzymamy w haremach .

Ustosunkuj się do podanych przez kolegę i siebie ryb a coś tobie wybierzemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to bierz A. Viejta. nadają się do tego akwa bardziej niż Ramireza. Kiedyś chciałem sobie je kupić do takiego samego zbiornika, ale jak mi już akwa dojrzało to zostały same samice. Ilość to 1+1. Zrób więcej kryjówek i będzie dobrze. Nie wiem jaki aranż planujesz. więc nie wypowiem się co do reszty obsady, ale taką parkę jak najbardziej możesz dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz321 - tak zdaje sobie, że pielęgnicowate sa mniej lub bardziej terytorialne. Pytanie jednak brzmi czy będą tolerować małe neony. Dzięki za propozycje obsady jednak z niej nie skorzystam. Jak wspominałem chce neony + coś do nich a to nijak ma się do tego o czym pisałeś. Zbrojnik to chyba absolutne minimum 70cm i 80L więc u mnie odpada.

 

Ktoś - dostępność ryb jak narazie jest i w najbliższym czasie z tym raczej nie będzie problemu z tego co usłyszałem od sprzedawcy. Rybki są sprowadzane z Czech. Aranż to przede wszystkim dość mocna obsada roślinną trochę kokosa i korzeni więc kilka kryjówek będzie. Podłoże zwykły żwir 2-4mm + substrat Tetry. Byłbym wdzięczny gdybyś powiedział co sądzisz o połączeniu tych Apisto z neonami czy to dobre rozwiązanie? Jeśli tak to ile neonów?

 

Dziękuje za wszystkie uwagi. Każda kolejna uwaga mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem akwa to typowo pod jedna parkę pielęgniczek, Ale jeżeli będziesz miał baniak zarośnięty to raczej bez problemu uda się neonom przetrwać. z 10 - 15 szt możesz spokojnie wpakować. Ja w 54l miałem przez 9 miesięcy 29szt. Jak likwidowałem zbiornik to przerzucając je do 240l naliczyłem 28szt. Także bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Ja ze względów lokalowych niestety idę w drugą stronę i zmniejszam akwarium i stąd te moje wszystkie wątpliwości. Nie mniej podjąłem już decyzje, że spróbuje z taką obsadą. Ciekawy jestem jak to będzie się prezentować bo do tej pory miałem do czynienia ze sporo większymi rybkami :) Ostateczna decyzja co do obsady to:

A.Viejita (1+1)

Neon simulans ok.12szt max. 15szt.

 

Narazie dojrzewa akwarium, planowany start za ok.1,5 tygodnia. Mam nadzieje, że apisto dadzą żyć neonom i wszystko będzie dobrze. Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...