Skocz do zawartości

Molinezja Żaglopłetwa Narybek - Jak chodować ?


xxArOxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 5 dni mam Akwarium 60l grzałkę ustawioną na temperaturę 25C Oraz pompkę z filtrem (od 60l - 150l)

wczoraj zauważyłem ze jedna z ryb molinezji wypuszczała jakieś dziwne białe kuleczki zaś wieczorem pokazały się malutkie rybki (Narybek)

W akwarium mam rybki :

Molinezja żaglopłetwa X2 (parka)

molinezja księżycowa X3 (dwie samice jeden samiec)

Skalar x3 (nie określone Płci)

Danon x5

Glonojad x1 (srebrny z plamkami)

Kirys x1 (królewski)

Welon x1

Żaba x1

 

W czym tkwi problem zauważyłem ze Skalary jak głupie rzuciły się na narybek i niestety udało mi się uratować tylko 2 maluteńkie rybki .

pisze ten post ponieważ szczerze mówiąc chciał bym jakimś cudem uratować te małe rybki z tego co wyczytałem na internecie wiem że narybek powinienem karmić Glonami , kolejną sprawą jest to iż nie przygotowałem się ani troszkę na to aby rozmnażały mi się rybki w akwarium więc jeśli mogę prosić o jakieś informacje od doświadczonych ludzi którzy zajmują się trosze dłużej Akwarystyką niż ja był bym Wdzięczny - każdy pomysł,porada się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym tkwi problem zauważyłem ze Skalary jak głupie rzuciły się na narybek i niestety udało mi się uratować tylko 2 maluteńkie rybki

Dobrze że autor tematu, jest na tyle mądry że sprawdza wymagania rybek przed ich zakupem i nie hoduje wiele gatunków potrzebujących przynajmniej 100-200l, do zdrowego wzrostu i nie trzyma stadnych gatunków po jednej sztuce...chyba że jesteś kolejną ofiarą "pana z zoologa" który wciska wszystko jak leci i mówi że się nadaje wszystko co radzi.

 

O rozmnażaniu żyworódek i ich narybku masz podklejony temat w tym dziale. Tam masz wszystko co potrzebne do szczęścia, zresztą to było wałkowane w wielu tematach.

Zalecam też Ci życzliwe zrobienie tematu w dziale obsady, bo na tej, daleko nie zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...