Skocz do zawartości

Gupiki i odróżnianie płci.


lolololo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam wątek o rozmnażaniu gupików lecz mam pytanie.

Dostałam gupiki od znajomego. Między nimi mam malutkie gupiki ok. 1cm i zauważyłam, że niektóre mają czarny punkt tam, gdzie według poradnika znajduje się "plamka ciążowa".

Czy to znaczy, że to są w 100% samiczki i są już zapłodnione?

Czy jest w ogóle szansa rozpoznać samicę zanim zostanie zapłodniona przy jeszcze nie w pełni rozwiniętych płetwach odbytowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle szansa rozpoznać samicę zanim zostanie zapłodniona przy jeszcze nie w pełni rozwiniętych płetwach odbytowych?

Płetwa nie na nic do plamy ciążowej.

Nie zrozumiałeś.

Według przyklejonego tematu można rozpoznać samicę od samca na podstawie płetw odbytowych "U samiczek jest ona normalna, u samców przekształcona w gonopodium.".

Pytam więc, czy jest szansa rozpoznać samicę wśród maluchów które jeszcze nie mają rozwiniętych tych płetw i nie mają plamy ciążowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś.

Według przyklejonego tematu można rozpoznać samicę od samca na podstawie płetw odbytowych "U samiczek jest ona normalna, u samców przekształcona w gonopodium.".

Pytam więc, czy jest szansa rozpoznać samicę wśród maluchów które jeszcze nie mają rozwiniętych tych płetw i nie mają plamy ciążowej?

Trzeba poczekać jakiś czas aż wykształci się gonopodium lub pojawi się ubarwienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...