Skocz do zawartości

Rośliny do 45l


Dejwid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pisze poniewaz mam akwa 45l i nie wiem jakie roslinki zalatwic do niego. Najlepiej zeby byly latwe w utrzymaniu i zebys sie duze nie rozrastaly bo 45 l to nie jest wielkie akwa ;) z gory dziekuje :)

 

Mod.Janusz------A co z poprawną pisownią.Jeszcze jeden taki post i dostaniesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma oświetlenie 1x15W, a rośliny najlepiej jakieś małe i żeby się dużo nie rozrastały. ;) No mam dwa dosyć duże gurami, ale prawdopodobnie się ich pozbędę i dwa małe mieczyki. Mam również w akwarium mostek i górę ;) wszystko ładnie się prezentuje. Potrzebuje tylko pomocy przy roślinach. Kupię dla krewetek mech jawajski, ale co jeszcze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma oświetlenie 1x15W, a rośliny najlepiej jakieś małe i żeby się dużo nie rozrastały. ;) No mam dwa dosyć duże gurami, ale prawdopodobnie się ich pozbędę i dwa małe mieczyki. Mam również w akwarium mostek i górę ;) wszystko ładnie się prezentuje. Potrzebuje tylko pomocy przy roślinach. Kupię dla krewetek mech jawajski, ale co jeszcze? ;)

Oświetlenie słabe więc raczej rośliny cieniolubne.Proponuję żebyś pozbył się gurami i mieczyków to zbyt małe akwarium jak na te gatunki.

Przy tym świetle będą na pewno rosły anubiasy.Nie rosną duże i powoli więc może by pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mieczyków i gurami się pozbędę, kupię mech jawajski, anubiasy i może jeszcze jakiś mech :D

A ryby do niego mogą być:

-10 neonów inessa, zielonych lub czarnych

-1+3 lub 2+4 gupiki ( nie wiem ile sztuk - pomóżcie)

-krewetki RC (również nie wiem ile ale tak 6-10 myśle ;) )

- i jeszcze kiedyś się może na coś, co by do tego pasowało, zdecyduję ;) może kardynałki chińskie albo jakieś danio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są za duże do takiego akwarium. Różnica 0,5 cm, choć bywa, że zielone są większe od innesa.

Tylko Zielone są odpowiednie.

 

 

Powtarzasz się kolego, ile razy można pisać to samo w kolejnych postach. Informacja nic nie wnosi do tematu.

Pisząc staraj się uzasadniać swoja odpowiedź, np. Dlaczego tylko zielone?

Masz nieoficjalne ostrzeżenie.

 

mod: Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mieczyków i gurami się pozbędę, kupię mech jawajski, anubiasy i może jeszcze jakiś mech :D

A ryby do niego mogą być:

-10 neonów inessa, zielonych lub czarnych

-1+3 lub 2+4 gupiki ( nie wiem ile sztuk - pomóżcie)

-krewetki RC (również nie wiem ile ale tak 6-10 myśle ;) )

- i jeszcze kiedyś się może na coś, co by do tego pasowało, zdecyduję ;) może kardynałki chińskie albo jakieś danio :D

W tym litrażu bardziej bym poszedł w stronę roślin dużo więcej masz możliwości niż przy obsadzie ryb.Jednak trzeba by było światła dołożyć,żeby te 0,5W/L było.Nie wiem jednak czy taki pomysł odpowiada.Ta zaproponowana obsada neon zielony/inessa+harem gupika+krewetki w zupełności wystarczy do tego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak zdaje ;) ale inessa jednak mogą być? ;) myślę, że nie będzie z nimi problemu w 45 l ;)

Tego nie wiem,ale czy będą się tam dobrze czuły to druga sprawa.Oprócz zbiornika(litrażu)neonki lubią ciemne podłoże,dużo roślin ale też miejsca do popływania.Jest to rybka stadna to też ma znaczenie,jak i kilka innych rzeczy,żeby rybki dobrze się czuły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co muszę kupić żeby te akwa dobrze funkcjonowało? ;) kamień napowietrzający będzie potrzebny ?

Napisz co w nim masz niewiele jest informacji o zbiorniku.Co do światła napisałem,że trzeba dołożyć jeśli chcesz w nim roślinki bardziej wymagające.

Jaki masz filtr?Przeważnie odpowiednia filtracja dostarcza odpowiedniej ilości tlenu.

Podłoże?Jakie masz parametry wody?Bez tych informacji ciężko pomóc,żeby akwarium dobrze funkcjonowało.Wstaw jakieś zdjęcia zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...