Skocz do zawartości

Eh, jakie rybki?


Rybek031
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg moich obliczeń mam 50L i marzy mi się stadko ryb. Chciałabym takie ryby jak danio: piękne, ruchliwe i wiem że to dziwne, ale chciałabym żeby jadły z powierzchni wody... Potem to jedzenie upada, zostaje, można im dawać pastylki, płatki, granule, pałki czy tabletki... No wolałabym żeby jadły z powierzchni... Wiem że nie mogę mieć danio bo mam za małe akwarium. Myślałam o neonkach, ale nie są zbyt żwawe i z tego co wiem, nie płyną do jedzenia. Miałam kiedyś neonki, ale chyba nie mogę brać ich pod uwagę. Miałam złą obsade, były ciągle spięte... Niestety nie żyły też za długo. Więc podsumowując stadko takich samych ryb, najlepiej na wzór danio, małych itp. No i to chyba już.... Proszę brać pod uwagę wszystkie wyżej wypisane punkty + Ile jeszcze mogę ich mieć ;)

szczupak: Zły dział + 5.3. Tematy zatytułowane w sposób nieprecyzyjny, nieokreślający bliżej problemu będą usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadko z 10-15 gupików Edlera, prawdopodobnie nie dostaniesz do nich samic, hodowcy nie chcą ich sprzedawać ze względów ekonomicznych. Poza tym samiczka nie wygląda tak efektownie jak samiec. Samce nie będą się bić miedzy sobą jeśli są same.

A czy akwarium będzie małe na takie ryby to na pewno nie, jeżeli będziesz wymieniać wodę raz w tygodniu ok. 30%, to długo pożyją i będą mieć się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam swoje 2 grosze......

 

Mały litraż, ruchliwe, stadko, mało wymagające....... niedoceniane Kardynałki Chińskie

 

Mam je osobiście i w tych warunkach mogły by być stadem, jedzą z powierzchni jak i z każdego innego miejsca, a że są ruchliwe i w okresach "aktywności rozrodczej" nawet lekko waleczne myśle, że sie nadają. (w dodatku to zimnolubna rybka więc w zupełności wystarczy jej temp pokojowa wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten litraż wg mnie dał bym 10-15 kardynałków (są podobnych rozmiarów do danio i r.galaxy, tyle że mniej wymagające i o wiele tańsze niż galaxy właśnie - choć rozbory galaxy są bajeczne na żywo)

 

Niestety jako rybki toważyszące wtedy już ciężko, a skoro zależy ci właśnie na jednej ładnej ławicy pozostaną tak jak już pisano np sprzątacze czyli małe kiryski j.w. czy otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...