Skocz do zawartości

Sterownik Skalar


simon1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem sie dowiedziec na jakiej zasadzie działa ten sterownik poniewaz na stronie producenta nie moge tego znaleźć. Powiedzmy ze chciałbym podłączyć do niego grzałkę albo oświetlenie tak aby samo sie włączało o określonej porze dnia. Moje pytanie brzmi jak sie to podłącza przeciez żadne grzałki czy oswietlenie nie posiada dodatkowych kabli do podłączenia do takiego urzadzenia? Czy moze to poprostu obłsuguje jedynie listwe zasilania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie:

 

1. Do wyłączania i włączania urządzeń, np. oświetlenia, nie potrzebujesz sterownika, tylko włącznik dobowy za 10zł. Większość akwarystów posiada takie magiczne urządzenia, zwalniają z części codziennych obowiązków. Odcina to zasilanie kiedy chcemy, tak samo działa sterownik.

 

2. Wyłączanie grzałki na jakiś czas nie ma sensu. Praktycznie wszystkie obecnie produkowane grzałki akwarystyczne mają termostaty. Włączają i wyłączają się same, regulując temperaturę do tej ustawionej przez akwarystę. Przy podpięciu do termostatu sterownika, należy ustawić termostat na grzałce na max, za dopływ prądu odpowie sterownik, mimo wszystko taki układ ma mały sens.

 

3. Bajer z opisu polegający na regulacji jasności lamp, nie działa razem ze świetlówkami.

 

4. Jedyne co masz tam fajne, to stała kontrola ph z możliwością podpięcia do butli, wtedy Ci trzyma automatycznie określone ph, no chyba że butli nie posiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Bajer z opisu polegający na regulacji jasności lamp, nie działa razem ze świetlówkami.

 

Jak najbardziej działa płynne ściemnianie i rozjaśnianie świetlówek T5, widziałem na własne oczy. Jedyne czego wymaga Skalar to ściemniane stateczniki z analogiem 1-10V i przepalone [nie mylić z wypalone] świetlówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...