Jump to content

Jaki cichy filtr kaskadowy do 112l?

w2k2
 Share

Recommended Posts

Powiem tak: często aczkolwiek nie zawsze w akwarystyce im droższy sprzęt tym lepszy.

Gdybym miała uplasować filtry kaskadowe do 112l w kolejności od najlepszy do najgorszy niestety HBL 701 był by na ostatnim miejscu a na pierwszym zdecydowanie Aquael FZN2.

Co do AquaSzuta n500: tak samo jak i HBL jest wykonany z badziewnego plastiku, który dosyć szybko może się zniszczyć przy samym montażu... albo rozszczelnić (i takie przypadki znam).

Kaskada Aquael'a jest najcichsza i najwydajniejsza.

Nie lepiej zainwestować w kubełek?

Polecam FZN3

Mam go od ponad roku w 96tce i sprawuje się świetnie. Cichutki, wydajny i sporo miejsca w koszykach.

Mimo iż sporej wydajności od samego początku chodzi u mnie na maxa i wcale nie robi mi jakiś przewrotów w baniaku, tym bardziej w 112l nie będzie.

Gdyby co to jest przecież regulacja

Gorąco polecam

FZN2 i odpowiedniki jego wielkości są trochę małe do tego zbiornika, a FZN3 jest zauważalnie głośniejszy od poziomu głośności FZN1 i 2. Dodatkowo w jego cenie można już kupić kubeł, który sprawi się dużo lepiej. Więc albo jakiś większy HBL, albo dołóż do 100zł i kup HW302.

Zgadzam się z Atreyu.

FZN-3 jest najgłośniejszą kaskadą Aquael'a i to jest jej największa wada.

Jeśli chodzi o filtracje to nadawałaby się świetnie do Twojego zniornika.

Gdybyś decydował się na kubełek to ja bym Ci polecił Tetrę ex700 która przez wielu będzie uważana jako za mocny filtr do tego litrażu, ale masz tam regulację, więc nie będziesz musiał sie bać efektu pralki. A gdy będziesz przesiadał się w przyszłości na większy zbiornik, będzie jak znalazł. ;)

Tylko że HW302 będzie cichszy od FZN3... a jest nawet tańszy. Do czasu powstania tego kubła FZN3 w tym litrażu miał sens, ale obecnie już nie bardzo skoro można taniej i lepiej.

Bo jak tania kaskada, to HBL, a to ten sam poziom jakościowy i kraj pochodzenia co HW. Niezależnie co tutaj wybierzesz, to będziesz zadowolony.