Skocz do zawartości

C02- pytanie o zestaw ''na sztywno''


dambar20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym iż jestem kompletnym laikiem w temacie CO2, chciałem zapytać o kilka rzeczy osób które coś wiedzą.

Poniżej linki. Zastanawia mnie różnica cenowa, osobiście wydaje mi się że oprócz koloru niczym się nie różnią. Nie mam pojęcia co znaczy zestaw ''na sztywno''-proszę o wyjaśnienie. Czy któryś z nich nadawał by się do 240l akwarium?

 

 

http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-kompl ... 81469.html

 

http://allegro.pl/zestaw-co2-pro-z-elek ... 16011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest znacznie niższa bo ten drugi zestaw jest bez butli ;p jest na szaro.

 

Ja osobiście śledziłem te zestawy i niektóre mi nie pasowały.

 

Wziąłem do 280L ten z Aquatec tyle ze z butla :P 340 coś zł o ile pamiętam. N arazie jest skręcony odpalenie testowe bylo ale co do ilości bąbli z precyzyjnego to się jeszcze nie wypowiem.

 

Brak szklanej rurki jak w Akwa24 do przejścia nad rantem akwa, no i zaworek zwrotny szklany dla mnie do du... kupie sobie Tetry albo JBL albo jakiś inny ale ten szklany to o kant stołu puszcza wode jak siemasz więc mu nie zaufam. Jak butla ma ciśnienie to ok jest. Ale jak na sucho go sprawdzałem to cienizna.

 

EDIT: A złączki czy na sztywno to oznacz tyle że. SZTYWNO to każda część Rotametr, elektrozawór, precyzyjny są połączone na złączki (w Aquatec dają od razu owinięte taśmą ) a Nie na sztywno to jest ze musisz all łączyć wężykami i każda część się majta. Tak ja to rozkminiłem ;p bo oczywiście wziąłem na sztywno.

 

Mod.Janusz---Uważaj na pisownię i kolor czcionki----piszemy tylko w kolorze ciemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez butli jak na dole jest napisany wymiar całego zestawu i legalizacja butli .

Na sztywno oznacza że jest połączone nyplami i innymi łącznikami zamiast węża taki sposób łączenia jest ( mi się wydaje) szczelniejszy.

Co do zestawu oba są dobre Pierwszy jest droższy bo poniewaz ma super elektro zawór i duży dyfuzor ten tańszy ma elekto zawór jakiś szajs i tylko praktycznie tym się różnią.

Osobiście polecam elektro zawór ACL ( taki jak w pierwszym zestawie) nie grzeje się i nie przepuszcza różnica cenowa nie wielka a warto dołożyć no i sprzedawca konkretny dużo żeczy od niego miałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszy bo bez butli panowie no obczajcie to lol :D

 

Sr... na te ACL czytałem i wybrałem Qpneumatic precyzyjny i elektrozawór. W Aquatec mi wydali 35mm zamiast 20mm jak poprosiłem ale i tak Dyfuzor to kicha na długie akwa więc podpinaj pod filtr wewnętrzny jeśli chcesz. Jeśli nie jedziesz z dyfuzora.

 

NAkwarystyczny24 też przeszedł na Qpneumatic bo miał coś innego co też mi nie odpowiadało a pisali że są lepsze niż ACL i co sa na QP.

 

Ale mi się w Akwa 24 nie podoba ze jest Reduktor CO2 z rotametrem wole 2 zegary ktore i tak nam do niczego nie służa niż jakis wymysl

EDIT: Sprawdzę ile mi będzie trzymać butla 1,5kg to jest 2L w Legionowie napełnianie chyba miedzy 15-20 zł w Diskusie 29 zł

 

Jak będzie krótko trzymać bo rośliny będą szamać zainwestuje w 8kg ona ma 80+cm a te 1,5kg ok 40+ mniejsza mi obecnie ładnie pasuje w szafce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zestaw z Aquatec ten za 30o+ jak nie będziesz zadowolony ja zapłacę ;p tylko nie ściemniaj :D

 

Oddzielnie się nie opłaca. Tu weźmiesz to tam to dochodzą koszty przesyłki i jest drożej i części też niby droższe niż w zestawie.

 

A obczaj to tamten jeden link. Taka cena a jaki zestaw musi być dupny że dają jeszcze w cenie Programator i to śmieszny dobowy. Jak 30 zł kosztuje Tygodniowy co ma 6 czasów do ustawienia ;p

 

Toteż ten zestaw olałem. Śledziłem długo te zestawy i padło na ten, Monix też czeka na moją relację i będzie kupowała ten zestaw. Tak bynajmniej mówiła :D

 

 

EDIT: Bierz ten http://allegro.pl/zestaw-co2-pro-z-elek-na-sztywno-nowa-butla-2l-i1853316009.html

 

Elektrozawór będzie się grzał choć by był i NASA... taka jego rola. Kiedyś nie było Szałów marketingowych były dwa typy i się grzały i każdy szczęśliwy był. A teraz specjalnie piszą ten ma 6W tamten tyle ten się grzeje a ten mniej. To tylko po to by usiąść kupującemu na banie.

 

Zaworek precyzyjny tu niby nie jest precyzyjny ale muszę to sam sprawdzić większość nawet nie odczeka 3 min tylko tym macha w lewo w prawo a ciśnienie musi się wyrównać w wężu i wtedy się na spokojnie sprawdza all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy od warunkow jakie masz w akwarium jednemu wystarczy na pół roku drugiemu na rok

powiedzmy że bedziesz musiał raz na 6m-c napełnic butle za okolo 50 zł zadzwoń do jakiegoś serwisu p-poż lub albo idz do jakiegos pabu z piwem i zapytaj kto im przywozi butle do beczek z piwem i wszystko sie dowiesz gdzie i za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wkleiłem dokładny LINK.

 

NA sztywno ten jest na złączki.

 

I ja kupowałem przez stronę ich a nie przez allegro. Ale to chyba nie ma różnicy.

 

Jeszcze raz wkleje ten sam link http://allegro.pl/zestaw-co2-pro-z-elek-na-sztywno-nowa-butla-2l-i1853316009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...