Skocz do zawartości

Obsada i nie tylko do akwarium 60 L


Elfik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam akwa 25 L z bojownikiem i chcę zmienić na akwa 60 L 60x30x33

 

I takie pytania nie tylko odnośnie obsady

 

1. Jaki filtr wewnętrzny polecacie do takiego akwa ?? obecnie w 25 L mam TetraTec Easy Cristal 250 filtruje fajnie, prosty w obsłudze ale to co mnie denerwuje to sposób jego mocowania te przyssawki wogóle go nie utrzymują muszę robić prowizorkę na drut....więc chodzi mi o filtr wydajny ( to podstawa ) i jednocześnie taki który ma mądrze rozwiązane mocowanie.

 

2. Jaka grzałka do takiego akwa ?? moc ??

 

3. Jakie oświetlenie ?? obecnie mam żarówkę a czy do takiego 60 L potrzeba już świetlówkę czy żarówka starczy ??

 

No i na koniec jaka obsada ? obecnie mam bojownika i chciałbym aby pozostał więc co by do niego pasowało ?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan 1 jest za słaby (miałem go w 54l), jak coś to 2. A może jednak skusić się na kaskadę?

Grzałka - 50w z termostatem.

oświetlenie - zależy co chcesz mieć w środku - mam na myśli rośliny. Jeżeli cieniolubne to 15-18w świetlówka starczy w zupełności, jeżeli coś więcej to jednak trzeba by było pomyśleć o czymś więcej. Kolejne pytanie pokrywa czy akwarium będzie otwarte i oświetlenie na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o roślinność to nie chciałbym bardzo wymagającej itp pomimo że to moje drugie akwa to jednak nadal uważam siebie za mało doświadczonego, rośliny mi się podobają i bym chciał mieć ale takie wiecie w miare nie wymagające ;) jaka barwa musi być tej świetlówki ??

 

Jeszcze jedno pytanie, do takiego akwa to jakie podłoże ?? obecnie w 25 L mam żwirek ale nie ukrywam że od zawsze jestem zakochany w piasku czy do takiego akwa nada się piasek ?? czy mają bojowniki, kiryski, otoski nie zda to egzaminu??

 

Odnośnie filtra to myślałem osobiście może nad jakimś zewnętrznym ale moim dwóm znajomym wylały się kubełki i jakoś się zraziłem do nich...Ktoś powiedz o co dokładnie chodzi z tą kaskadą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...