Skocz do zawartości

czy to gałęzatka?


bombka124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu dostałem fajny korzeń w kształcie pagórka z wnęką od spodu w której chętnie przebywa zbrojnik. Zaszczepiłem na nim mech... niestety nie wiem jaki...

Teraz korzeń jest cały obrośnięty, wygląda ciekawie, ale chciałbym wiedzieć co to za mech, czy mogę go przycinać, jak ten mech przeszczepić na inne podłoże.

Na innym forum odpowiedziano mi, że to gałęzatka, ale chciałem się upewnić, bo gałęzatkę znam jako kulki z krótkimi "włoskami", a u mnie to wygląda na długi "zarost"...

Pozdrawiam - Leszek

post-9588-136851657685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gałęzatka tyle że była dzielona z kuli dlatego mamy tu taki efekt.

:P Rzeczywiście eksperymentowałem z różnymi mchami i z gałęzatką. Pamiętam, że jedną kulkę rozerwałem... Nie spodziewałem się tylko, że aż tak się rozrośnie :lol: no i że te włoski będą miały nawet 4 cm. Efekt jest znakomity - wygląda super. Pozostałe kulki rosną bardzo wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gałęzatka tyle że była dzielona z kuli dlatego mamy tu taki efekt.

:P Rzeczywiście eksperymentowałem z różnymi mchami i z gałęzatką. Pamiętam, że jedną kulkę rozerwałem... Nie spodziewałem się tylko, że aż tak się rozrośnie :lol: no i że te włoski będą miały nawet 4 cm. Efekt jest znakomity - wygląda super. Pozostałe kulki rosną bardzo wolno.
No to wielce ci gratuluję takiej gałęzatki, bo wśród akwarystów chodzą pogłoski, że ten glon rośnie bardzo wolno. Tak dużego okazu jeszcze nie widziałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wielce ci gratuluję takiej gałęzatki, bo wśród akwarystów chodzą pogłoski, że ten glon rośnie bardzo wolno. Tak dużego okazu jeszcze nie widziałem ;)

Sprawdziłem teraz: zakupiłem 5 kulek gałęzatki (ok 5 cm) 27 kwietnia, jedną rozerwałem i kilka małych kłaczków (2-3) przyczepiłem żyłką wędkarską do tego korzenia. Po jakimś czasie przybywały takie małe kępki na całej jego powierzchni. W niecałe pół roku tak fantastycznie obrósł. Myślę, że to wpływ 3x45W T5 + CO2 Pozostałe kulki powiększyły średnice tylko o ok 5mm. A więc mit o bardzo powolnym wzroście gałęzatki dotyczy tylko kulek? Zastanawiam się nad trawniczkiem z tego glona... Na ten temat też "zdania uczonych" są podzielone...

 

Mod.Janusz---dziękujemy za rozwiązanie problemiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...