Skocz do zawartości

Ratunku powodzie w domu:( problem z filtrem SERA 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jakieś 2 lata temu kupiłem uzywany zestaw z ww filtrem i po ostatniej wymianie wkładów zaczął przeciekać. nie znam się na tym może ktoś miał podobny problem. Przecieka na pokrywie przy dźwigni zamykającej moze cos z uszczelką?. C ciekawe przecieka głównie przy wyłączonym urządzeniu. Czy w filtrach kubełkowych wymienia się okresowo uszczelki bądź inne części eksploatacyjne? nie przeczyszczałem przewodów co mogło ograniczyc przepływ i zwiększyc cisnienie w komorze filtra moze to mogło byc powoden jakiejs szkody... Przed wymianą na nowy wole sie upewnic czy da się z tym cos zrobic gdyz kupno nowego filtra niesie za sąbą dość spory jak na moją kieszczen wydatek;/

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A może po prostu z zewnątrz uszczelnij go silikonem akwarystycznym. Oczywiści poczekaj aż dobrze wyschnie.

Pozdrawiam.

jak silikonem?a jak silikon wyschnie to jak otworzy filtr do wymiany wkładów :?::?::?: otwórz filtr,wyjmij delikatnie uszczelkę,nasmaruj ją towotem,smarem lub masłem załóż i powinno być ok jeśli to wina uszczelki ;););) leszek nie dawaj chorych pomysłów :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...