Skocz do zawartości

REKOMENDOWANIE FILTRÓW;FILTRY GODNE ZAINTERESOWANIA. WEJDZ:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Założyłem ten temat w celu, aby każdy kto chce kupić sobie nowy filtr, zajrzał tutaj i mógł przeczytać opinie o różnych fifltrach. Od wewnętrznych, poprzez kaskadowe i denne aż po zewnętrzne.

 

Prosiłbym, abyście wstawiali posty np. z:

- swoją oceną filtrów

- ceną – za fir nowy bądź używany

- jak oceniacie jego prace

- dane techniczne ( tj. wymiary, moc, ilość przepływu wody w [l/g], zastosowanych wkładów filtracyjnych

 

 

Proszę również o to, aby nie wstawiać postów tj:

- „fajny filtr, polecam”

- „filtr jest ok.”

- itp.; chyba że ze swoim uzasadnieniem J

Moja prośba jest skierowana po to, aby temat był bardziej przejrzysty i milej się czytało.

 

 

PODANE OPISY NIE SĄ REKLAMĄ SPRZĘTU AKWATYSTYCZNEGO.

 

Oto opis mojego filtra :

 

Mój filtr, to filtr zewnętrzny Tetra Tec Ex 600. Moc tego wspaniałego urządzenia to jedyne 10 WATT. Filtr chodzi bardzo cicho, jedyny szelest jaki jest wydobywany podczas pracy to odgłos deszczowni, która była zamieszczona w zestawie. Cena nowego filtra to około 200-220 zł wraz z kosztami przesyłki kurierskiej. Filtr posiada 5,7 litrową powierzchnie czyszczącą. Przepływ wody jest równy 600 [l/g]. Te rewelacyjne urządzenie podnosi słup wody na wysokość 1,2 m, oraz posiada aż 3 kosze filtracyjne. Wymiary to 21 x 20.5 x 38. Wysokość zaworów to około 5 cm. Wielkość akwarium, którą proponuje producent to zbiorniki od 60 do 150l. Bardzo prosta obsługa oraz bardzo duża wydajność tego filtra są jego głównymi zaletami. Dochodzi do nich między innymi : ekonomiczność (niskie koszty utrzymania), bardzo proste uruchomienie filtra, zazwyczaj w zestawach znajdują się kompletne media filtracyjne (bioball’e, ceramika, gąbka, wata filtracyjna oraz węgiel aktywny). Wszystkie (nowe) urządzenia posiadają 3 letnia gwarancję. Do zestawu oczywiście jest dołączony komplet rurek, zaworów, przyssawek oraz deszczownia. Filtr jest naprawdę godny polecenia każdemu, nawet najgorszemu wrogowi. Działa on bez żadnych zarzutów. Cena jest nie odpowiednia dla jakości. Zapytacie dlaczego? Jakość jest tak wysoka, że i cena powinna być wyższa. Całe szczęście, że istnieje taka firma jak TETRA, i że produkuje tak wspaniałe fifltry jak TETRA TEC EX 600 . Niżej zamieszczam zdjęcia zainstalowanego filtra :)

Pozdrawiam serdecznie

 

ps. mam pytanie do bardziej zaawansowanych akwarystów.czy moja deszczownia jest zamontowana poprawnie?

post-1185-13685154525129_thumb.jpg

post-1185-13685154525779_thumb.jpg

post-1185-13685154526243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr AQUAEL MINI KANI 120

Ocena 6/10

Cena w sklepie: 149zł (przez internet tyle samo z wysyłką)

Wydajność: 650l/h

Moc: 6W

Media: 4 kosze wata/gąbka/zeolit/ceramika

W zestawie: 2 rurki plastikowe w kształcie fajki, 2 kolanka, dysza rozpraszająca,2x 1m węża, końcówka do zasysania wody z akwarium, pompa zewnętrzna, kubełek, 4 kosze, wkłady.

Kilka słów ode mnie nt. filtra i jego montażu: Więc od razu po kupnie filtra udajemy się do jakiegoś marketu budowlanego po wąż gdyż ten w zestawie jest za krótki by poprowadzić jakąś sensowną instalacje. Strasznie irytuje brak przyssawek do fajeczek co sprawia że wiszą one w powietrzu i ciężko je ustawić tak by nie przesuwały się, ja je przykleiłem sylikonem do regału w najbliższym czasie wywalę je i zrobię ta instalacje z rurki pcvc, w Castoramie widziałem 3m za 10zł. Pompa w tym filtrze jest poza kubełkiem co może wydawać się kłopotliwe ale z drugiej strony mi w niczym nie przeszkadza przymocowałem ja przyssawkami do kubełka na szczęście mocowania węży do pompy i kubełka są przemyślane i pewne. Regulacja przepływu jest w rączce jednak trzeba uważać gdyż jednocześnie jest to zawór i gdy zbyt mocno się przykręci przepływ można go wyjąć razem z wężami co zrobiłem i troszkę wody się wylało pompa jest cicha, dopiero przy kompletnej ciszy (gdy wyłączę nawet laptopa) słychać cichutki buczenie ale jeśli ktoś mieszka w mieście to nigdy tego nie usłyszy kosze są łatwo wyjmowalne zeolit i ceramika są opakowane w plastikowe woreczki z nalepką nakazująca płukanie filtr chodzi u mnie 2 dzień delikatnie zmętniała mi woda ale to pewnie przez niedokładne wypłukanie tak niska ocena jest głownie za to ile problemów sprawiło mi umocowanie fajek do akwarium oraz skąpa instrukcja natomiast na pewno jest to filtr cichy i z dobrze dobranymi złożami dodatkowym atutem jest to iż jest to polska firma i części zamienne są powszechnie dostępne i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...