Skocz do zawartości

zielona mętna woda


FIHU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zieloną wodę i nie mam pojęcia czemu. Po wymianie wody na 2 lub 3 dzień woda robi się znowu zielona. Mam filtr, grzałkę i akwarium 60 litrów. Rybki to w większości gupiki, 2 glonojady, 2 sumiki, 4 neonki.

Chciałem zaznaczyć ze akwarium mam od ponad pół roku i nigdy woda nie robiła mi się zielona, dopiero drugi tydzień tak mam, w tym czasie nic nie zmieniałem w akwarium (oprócz włożenia grzałki bo wcześniej nie wkładałem), nie posiadam także zadnych roślin.

Filtr włączam zawsze na całą noc, światło jest wyłączone, natomiast na dzień wyłączam filtr, a światło świeci się do wieczora. Światło dzienne nie pada na akwarium.

Pozdrawiam i czekam na radę.

 

ps. facet w sklepie powiedział mi że może to być przyczyna że stara jest świetlówka i od niej woda robi sie zielona, co uważam za banalne raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie masz roślin, więc glony pobierają wszystkie składniki, po drugie czemu filtr nie chodzi całą dobę, po trzecie zrób testy. Prawdopodobnie masz zakwit wody. Poszukaj sobie tu na forum jak powinno się dbać o akwarium, bo to co masz to podejrzewam że dalekie jest od wytycznych w temacie dbania i "prowadzenia" akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 60 litrów. Rybki to w większości gupiki, 2 glonojady, 2 sumiki, 4 neonki.

Glonki do oddania, za małe akwa, sumiki to samo, a do neonków dokup 2-3.

Po pierwsze nie masz roślin, więc glony pobierają wszystkie składniki, po drugie czemu filtr nie chodzi całą dobę, po trzecie zrób testy. Prawdopodobnie masz zakwit wody.

Musisz dokupić rośliny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie była czysta a teraz masz syf bo się nie przykładasz do dbania o akwarium i czytania lektur z tym związanym.

 

Podejrzewam że w akwarium masz skoki azotu bo filtr nie działa jak powinien.

 

Być może przekarmiasz ryby- glony mają pożywienie.

Gdy kupisz rośliny będą pobierały więcej produktów potrzebnych im do życia niż glony.

Przez co żywe rośliny wytępią glony.

 

Rośliny jakie ci serdecznie polecam to moczarka i bacopa. Łatwe w utrzymaniu i tanie.

Możesz kupić parę łodyg a potem je tylko rozczłonkowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej masz na 99% zakwit wody. Poczytaj literaturę, albo pogadaj z dobrym akwarystą na temat akwarystyki, a najlepiej jedno i drugie. Filtr powinien chodzić całą dobę (nie wiem skąd ten głupi pomysł filtra na noc). Proponuję poczytać, naprawdę! Na glonki za mały litraż neonek jest za mało. Wskazane też tygodniowe podmiany wody, sypanie pokarmu nie na zaś, rośliny. To nie przez świetlówkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.

W tygodniu dokupię roślinki, a filtra nie będe wyłączał.

CO do karmienia to uważam że nie przekarmiam ich, bo zawsze wszystko jest zjedzone, a co opadnie to szybko sumiki skonsumują ;]

Ryby i tak zjedzą wszystko co im dasz i w tym tkwi niebezpieczeństwo, bo one nie myślą i nie potrafią przestać w odpowiedniej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze włonczaj filtr w dzień, po drugie kup sobie rośliny, po trzecie kup sobie uzdaczniacz do wody i żywe kultury bakteri. :!:;)

Po pierwsze: filtr powinien pracowac cały czas, a nie tylko w dzień.

Po trzecie: uzdatniacz do wody i tak nic nie da. Żywe kultury bakterii? Proszę Cię, to i tak nic nie da, biorąc na logikę, czy bakterioe by przetrwały w mnałym, nie filtrowanym pojemniczku? Nieee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...