Skocz do zawartości

kardynałki chińskie


agusia.hare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym rozmnożyć kardynałki chińskie. Mam w akwarium ogólnym parkę tych ryb (tak przynajmniej podejrzewam), myślałam, aby wpuścić je do akwarium 15l , w którym są krewetki red cherry. Jest ono dobrze zarośnięte i mam pytanie odnośnie tego czy jak je tam wpuszczę to przystąpią do tarła, czy muszę coś jeszcze zrobić,a i jeszcze czy krewetki mogą zjeść ikrę kardynałków? ;)

 

 

 

mod.-Ogarnij w końcu pisownię, inaczej skończy się to kolejnym ostrzeżeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciemniej zawsze pod latarnią. Wystarczy wejść na stronę główną i w encyklopedię ryb. A tam

"Rozmnażanie

 

Już kilkumiesięczne osobniki mogą się mnożyć, nawet w akwarium wielogatunkowym. Po wyselekcjonowaniu pary umieszcza się w dobrze obsadzonym, niewielkim akwarium. Powinna tam panować temperatura 22 C. W trakcie zalotów bardziej aktywny jest samiec, który stroszy płetwy i trąca samicę pyskiem. Zdarza się, że gody trwają kilka dni; samica składa nawet do 300 jajeczek. Ikra jest rozrzucana przypadkowo po prawie całym zbiorniku tarliskowym. Kardynałki zjadają ikrę w przypadku gdy są głodne, dlatego dorosłe nie mogą być głodne. Młode kardynałki wykluwają się po około półtorej dnia. Tarlaki należy wyłowić natychmiast po zakończeniu tarła. Młode karmimy roztartymi pokarmami takimi jak np.: ugotowane żółtko i bardzo drobnym żywy pokarmem takim jak np.: ,,pył” planktonowy. "

 

Polecam stronę http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...