Jump to content

Czy moge dodawac sól?


mitek
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie, czy mogę dodawać sól nie jodowana lub jakąs akwarystyczna (jaka najlepiej?) by wyklarować wodę, bo od tygodnia okropnie zrobiła sie zielonawa, a na filtr tymczasem lepszy funduszu brak. Akwarium 50litrów a w skład wchodzą ryby takie jak: kiryski,gupiki,neony i harem prętników?? Czy nie zaszkodzi to rybkom?

 

Z góry dzieki za odp;]

Link to comment
Share on other sites

hallo

Solić możesz, moim zdaniem solone ryby są smaczniejsze.

Zakwit wody, o ile oczywiście masz zakwit wody a nie zielone szyby, można zlikwidować na różne sposoby z czego są dwie szkoły, jedna mówi zostawić i czekać, wyżrą glony wszystko co się da i same zdechną, inni zalecają podmieniać częściowo wodę częściej niż zazwyczaj i zaciemniać baniak. Obie metody są skuteczne a wybór należy do Ciebie o ile oczywiście masz zakwit wody :D a nie zielone szyby.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przydały by się testy wody, opłucz gąbki z filtra, na dobrą sprawę nic nam nie podałeś poza wielkością akwarium.

Podaj wszystko co wiesz o swoim akwarium i może się coś mądrego wymyśli. Soli bym nie podała tak sobie, poza tym że zatwardzisz wodę to efekt może być nędzny.

Zbiornik zaciemniamy całkowicie tak żeby przez szyby nie dochodziło światło z pokoju i wyłączamy światło w zbiorniku, w ten sposób zabijamy proces fotosyntezy który po kilku dniach doprowadzić powinien do agonii glonów. Tyle że niejednokrotnie pojawienie się światła generuje pojawienia się zakwitu. Bo trzeba leczyć przyczyny a nie niwelować skutki. Bez testów wody trudno cokolwiek orzec. Bynajmniej ja nie potrafię.

Link to comment
Share on other sites

Parametrów wody nie podam, gdyż nie robiłem żadnych testów. Pojawił się problem gdy nie miałem odstanej wody i dolałem przy podmianie antychloru, tak sie mi wydaje ze od wtedy woda diametralnie sie zmieniła, w baniaku mam z 5 roślinek i z 3 tygodnie temu wyjołem wapienie by nie zatwardzać wody. Biały piasek i kamienie na dnie, filtr czyszcze co tydzień.

Czy jesli dodam sól akwarystyczna to nie zaszkodzi rybom?? Jakimis sposobami musze to zwalczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...