Skocz do zawartości

Deszczownia kontra rośliny


narybek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz ustawić deszczownię pod, lub nad wodą, Można ustawić ją tak, że nie będzie prawie wcale "marszczyć" wody a więc natlenienie będzie mniejsze. Spokojnie :)

Jaki jest sens jej montowania pod wodą?

Nazwa to przypadek chyba?

Deszczownia powinna być montowana nad wodą ,a regulacja strumienia wody można zmniejszyć/zwiększyć natlenianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Deszczownia" to w sumie termin umowny. To w dalszym ciągu jedynie "wylew" przefiltrowanej wody, sam ruch tafli wystarczająco napowietrzy zbiornik. Zamontowanie jej nad wodą co spowoduje? Plusk, który nie każdy lubi oraz powstawanie bąbli powietrza które pękając - chlapią, a tym samym paskudzą nam pokrywę i świetlówki. Zamontowanie pod wodą, wylotami do góry, marszczy taflę i napowietrza, nie hałasuje i nie chlapie. Logiczne. Tu nie ma filozofii i szkoda sobie tym zawracać głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Deszczownia" to w sumie termin umowny. To w dalszym ciągu jedynie "wylew" przefiltrowanej wody, sam ruch tafli wystarczająco napowietrzy zbiornik. Zamontowanie jej nad wodą co spowoduje? Plusk, który nie każdy lubi oraz powstawanie bąbli powietrza które pękając - chlapią, a tym samym paskudzą nam pokrywę i świetlówki. Zamontowanie pod wodą, wylotami do góry, marszczy taflę i napowietrza, nie hałasuje i nie chlapie. Logiczne. Tu nie ma filozofii i szkoda sobie tym zawracać głowę.

Dla zapoznania się z tym co piszecie,zamieniłem "wyrzutnie"wody na deszczownie.

Na początku zamontowałem ją nad wodą.Skutek dokładnie jak piszesz.

Następnie zanurzyłem ją z wylotami do góry i jest o niebo lepiej.Regulacją strumienia można wyregulować natlenianie,poziom plusku też.

Ryby też wyglądają na zadowolone.

Niestety instrukcja nic nie mówi jak zamontować deszczownie (pod,czy nad wodą).Pewnie przyjeli montaż nad wodą i stąd ta wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...