Jump to content

Deszczownia kontra rośliny

narybek81
 Share

Recommended Posts

Mam kubełek JBL e700 z deszczownia w zestawie i w instrukcji napisane jest,aby jej nie montować w zbiornikach gęsto zarośniętych.

Powód jaki podano to:

-deszczownia bardzo natlenia wodę przez co ogranicza ilość co2 dla roślin.

Jakie są wasze doświadczenia?

Możesz ustawić deszczownię pod, lub nad wodą, Można ustawić ją tak, że nie będzie prawie wcale "marszczyć" wody a więc natlenienie będzie mniejsze. Spokojnie :)

Jaki jest sens jej montowania pod wodą?

Nazwa to przypadek chyba?

Deszczownia powinna być montowana nad wodą ,a regulacja strumienia wody można zmniejszyć/zwiększyć natlenianie.

Może być także równo z taflą wody :D

"Deszczownia" to w sumie termin umowny. To w dalszym ciągu jedynie "wylew" przefiltrowanej wody, sam ruch tafli wystarczająco napowietrzy zbiornik. Zamontowanie jej nad wodą co spowoduje? Plusk, który nie każdy lubi oraz powstawanie bąbli powietrza które pękając - chlapią, a tym samym paskudzą nam pokrywę i świetlówki. Zamontowanie pod wodą, wylotami do góry, marszczy taflę i napowietrza, nie hałasuje i nie chlapie. Logiczne. Tu nie ma filozofii i szkoda sobie tym zawracać głowę.

"Deszczownia" to w sumie termin umowny. To w dalszym ciągu jedynie "wylew" przefiltrowanej wody, sam ruch tafli wystarczająco napowietrzy zbiornik. Zamontowanie jej nad wodą co spowoduje? Plusk, który nie każdy lubi oraz powstawanie bąbli powietrza które pękając - chlapią, a tym samym paskudzą nam pokrywę i świetlówki. Zamontowanie pod wodą, wylotami do góry, marszczy taflę i napowietrza, nie hałasuje i nie chlapie. Logiczne. Tu nie ma filozofii i szkoda sobie tym zawracać głowę.

Dla zapoznania się z tym co piszecie,zamieniłem "wyrzutnie"wody na deszczownie.

Na początku zamontowałem ją nad wodą.Skutek dokładnie jak piszesz.

Następnie zanurzyłem ją z wylotami do góry i jest o niebo lepiej.Regulacją strumienia można wyregulować natlenianie,poziom plusku też.

Ryby też wyglądają na zadowolone.

Niestety instrukcja nic nie mówi jak zamontować deszczownie (pod,czy nad wodą).Pewnie przyjeli montaż nad wodą i stąd ta wskazówka.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...