Skocz do zawartości

Drewniany strop a stres u ryb?


Diteer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś ma podobny problem, mianowicie mieszkam w budynku, gdzie górne pietra mają drewniane stropy, wprowadziło się tam kilka osób :evil: i bardzo głośno słychać jak chodzą na górze po drewnianej podłodze.

U mnie na dole akwarium stoi na kaflach w salonie, pod stolik podłożyłem gumowe maty anty-drganiowe.

Czy odgłos deptania sąsiadów na górze może mieć negatywny wpływ na zdrowie moich Rybek?

Dodam że te odgłosy podobne są do dźwięków uderzeń w bębny z głośnika niskotonowego.

 

Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki się przyzwyczają. Plus, jeszcze, to co lekkie (pusty regał), może drgać, ale ogółem cięższe rzeczy nie będą tego odczuwać. Plus jeżeli masz te maty, to może też coś dadzą. Strop przenosi obciążenia na główną konstrukcję, o wiele gorsze są drgania na tym samym stropie, chodzenie koło akwarium, a głos, który słyszysz, nie koniecznie oznacza, że drgania rozchodzą się po reszcie całego domu. Po prosu może być tylko słychać głos, wszystko zależy od konstrukcji dachu, starsze budynki mają takie stropy, że mówiąc normalnie, ktoś pod Tobą, może to słyszeć. Obecnie są o wiele większe wymogi akustyczne i... wiele innych, więc nowe budownictwo powinno być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...