Skocz do zawartości

oświetlenie w odkupionym akwarium


vadia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od ponad pół roku jestem szczęśliwą posiadaczką odkupionego akwarium 60 l. Wraz z nim dostałam świetlówkę ZeXt FT8 15W 4000K. Czy to wystarczajaca jakość, czy może powinnam zakupić inną?

 

Obsada:

2 Mieczyki ( parka )

2 Molinezje (parka )

1 bojownik - samiec

4 neony ( czarne ? )

żabka :)

ampularia

zebra

i taki ślimak ze skorupą w postaci tuby

 

Rośliny: ( niestety wogóle nie znam nazw - wklejam zdjęcia )

 

 

W inwentarzu znalazły się też glony, które zresztą widać na jednym ze zdjęć

 

Pozdrawiam,

 

Eliza

post-10638-1368516561448_thumb.jpg

post-10638-13685165614916_thumb.jpg

post-10638-13685165615301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Mieczyki ( parka )

za małe akwarium

2 Molinezje (parka )

to samo

1 bojownik - samiec

dokup 2 samiczki

4 neony ( czarne ? )

minimum 6

żabka :)

nie wiem, czy może zostać

zebra

jaka zebra, bo z niczym mi się nie kojarzy

Co do światła, to może 18w. Jakąś od philipsa, bo są tańsze od tych w zoologicznych, a efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oryginalna pokrywa czy samodzielnie zrobiona?

Lepiej jest dołożyć oświetlenia 15 wat to za mało.

Na samym początku dobrze jest znać nazwy roślin bo pod nie dobiera się oświetlenie.

Więc powinniśmy się zająć identyfikacją roślin najwyżej temat zostanie przeniesiony,ale to nic nie szkodzi.

Sam niestety nie znam nazw roślin jakie posiadasz,więc licz na pomoc innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze świetlówki o barwach 8-10 k dla roślin. 6500 ewentualnie. Masz tam chyba kilka echinodorusów, z tych bardziej wymagających. Główną zasadą jest, że rośliny inne niż czerwone potrzebują więcej światła (i nawożenia). Więc jakakolwiek pojedyncza świetlówka to ,,trochę'' za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Tak jak pisałam, modernizacja mojej oryginalnej pokrywy nie wchodzi w rachube. Za około 4- m-ce chcę powiększyć akwa do 112 l i tu też prosze o podpowiedź z jakimi świetlówkami.

 

Pozdr

Jak chcesz kupić aqwa 112l to polecam Ci firmy Aquael model Ecoline z modułem(świetlówka)1x24w T5 6500K, do niej możesz dokupić identyczny moduł np.: o barwie 8000K(dla roślin). Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony ;) Do 112l możesz dokupić filtr kubełkowy np Aquael Unimax 250 i powinno być bardzo dobrze :) Ale zrobisz jak chcesz to tylko moje sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...