Skocz do zawartości

Identyfikacja pyszczaka


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

ostatni weekend upłynął mi na kompletowaniu haremiku pysi, na niedzielnej łódzkiej giełdzie zoologicznej.

byłem zainteresowany jednym gatunkiem - "saulosi" i myślałem że takiego zakupu dokonałem, jednak samiec wzbudził mój niepokój.

bardzo podobnymi cechami, charakteryzuje się również - "mphanga".

 

czy mógłby mi ktoś przybliżyć różnice ?

można prosić o identyfikację http://www.youtube.com/watch?v=ctYPKHm2mhI ?

 

z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że baniak tylko 112l, to raczej pozostanę przy jednym haremiku :)

 

z pokarmu dostają SPIRULINA 36%, VITALITY&COLOR - oba w płatkach od tropicala + jakieś tabletki witaminowe.

mrożonki artemia i cycklop - choć nie bardzo są nimi zainteresowane. ;P

 

obsada dosyć skromna: pysie saulosa 1+2 (niestety więcej samic nie mogę dorwać, aczkolwiek jak się trafią będzie jeszcze +2), glonojady 2 (wiem, wiem, inny biotop, pozostały po starym, tyle ze mną są że szkoda mi je wydać), giętkozęby 2 (choć urosły do takich rozmiarów, że wydaje mi się iż trzeba będzie je przesiedlić).

 

na dnie: tło strukturalne (w oparciu o CR65), biały piasek kwarcowy, 4 wapienie, korzeń, trochę kryptokoryny + anubiasa.

 

filtr: AquaEl Unimax 150 + fan2 jako napowietrzacz.

 

ponadto: 8pH, 14dGH, podmiana około 20l wody raz w tygodniu gdy się podnosi NO3.

 

btw. jeśli zauważyliście jakieś błędy, proszę je wskazać, jestem świeżakiem w tym biotopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, hoduj te zbrojniki w Malawi. A odwrotnie - hodowałbyś pyszczaki w kwaśnych i miękkich czarnych wodach?

No pewnie nie wpuściłbyś pysków do naturalnego środowiska zbrojników, bo by się tam źle czuły. Zbrojniki niebieskie to jedne z wytrzymalszych ryb. Do czego ich nie wrzucisz to przeżyją, gorzej że nie wszędzie dobrze się czują. To co pisze zawsze - nie szkoda wydać rybek, szkoda je męczyć.

 

Po to się robi konkretny biotop, żeby go się trzymać. Te zbrojniki pasują tam spojler wielkości skrzydła do Calibry.

Znajdź im, bardziej odpowiedni biotopem dom, będzie i dla nich lepiej i dla Twojego akwarium.

 

Jeśli w kuble masz deszczownie, to FAN2 robi za ozdobę, nie napowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...