Skocz do zawartości

[Gupik] Ciąża


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich czytających ten post. Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość, a jeśli temat już się pojawił to proszę o usunięcie mojego i przekierowanie mnie do starego.

 

Mam pewien problem w moim akwarium aczkolwiek, mój gupik był w ciąży. Niestety przez zagapienie się nie zauważyłem, że rybka wydaliła na świat potomstwo w nocy. Z rana znalazłem w akwarium tylko jedną rybkę w roślinkach. Brzuch samicy jest troszeczkę mniejszy, ale plama ciążowa nadal na niej jest. Moje pytanko: Czy jest taka możliwość, aby rybka urodziła mi na drugi lub trzeci dzień, ponieważ jest ona ciągle w kotniku i nie mam pojęcia czy ją stamtąd wyjąć czy zostawić?

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kulminacyjny moment już przeminął . Może jeszcze parę rybek wydać na świat ale już mała szansa. Jak do jutra rana nic już w kotniku nie będzie to ją wypuść. Gupik tak co 3-4 tygodnie ma ciąże więc za długo nie będziesz czekać na nowe potomstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem, że nie wiem czy rozpoznam kiedy rodzi ;) A pozatym rodzą w nocy :P

Właśnie o to chodzi, żeby patrzeć i obserwować.

Przedwczesne przeniesienie do kotnika może przerwać poród a przez stres nawet umrzeć.

 

Nie zawsze w nocy. Przecież to nie zależy od niej, różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mam jeszcze do Was takie pytanie: Mój gupik urodził 22 września po czym wiadoma rzecz miał w miare płaski brzuszek. Ostatnimi dniami zauważyłem, że jego brzuch znowu znacznie się powiększył. Z tego co wyczytałem to rodzą one po 3-4 tygodniach od pierwszego porodu. Czy mam odczekać te 3-4 tygodnie i dopiero zacząć ją obserwować czy zacząć już teraz? I jeszcze takie pytanie: Jaki będzie dokładny synchrom, że to już jest ten moment porodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...