Skocz do zawartości

Co to za Anubias


szosti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie. Jaka to odmiana anubiasa i czy dobrze jest wsadzony? Po układzie liści sądzę że tak. Końcówkę kłącza wsadziłem jakiś 1 cm w podłoże i obsypałem go kamieniami. Jak przyniosłem to kłącze od znajomego (prawie bez liści), to położyłem je poziomo w podłożu. Po puszczeniu liści go przesadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak anubias barteri. Mam tego samego tylko u Ciebie jest samo kłącze. Co 3-4 tygodnie powinien wypuścić nowego liścia. Można sadzić w żwirku, ale kłącze ma być całkowicie na wierzchu. Inaczej będzie gnił.

 

Jeszcze jedno. Jeśli będzie w zbyt jasnym miejscu szybko dopadną go glony. Ja swojego, co prawda wsadziłem na samym środku gdyż się pięknie prezentuje i jest ogromny, ale częściowo przysłoniłem go wyższą roślinką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłem go koło kryptokoryny. Wiem, że nie lubi za dużo światła. Dodatkowo zasłania go rzęsa wodna. Czyli jest on dobrze wsadzony? kłącze jak napisałem. jest jakiś centymetr "wbite" w podłoże. Czy poczekać aż puści :"korzenie" i wtedy go tylko kamieniami zamocować a całe kłącze wykopac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że kłącze nie może być wbite w podłoże. Same korzenie mają być w podłożu. Chyba, że żwirek jest bardzo gruby. W miarę czasu zobaczysz jak kłącze podnosi się do góry a korzenie tworzą bardzo ładną siatkę. Wygląda to tak jakby cała roślinka trzymała się na cieniutkich niteczkach. Także postaraj się, aby tylko korzenie były w żwirku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Chyba jak do soboty będzie troszkę wbity w podłoże (w sobotę podmiana wody to do posadzę inaczej), to mu sie nic nie stanie... nie chce mi sie teraz znów maczać w wodzie i wycierac z szyby zacieki... :)

 

PS... Co polecacie na 1-wszy plan? mam małego heńka, lecz jakoś słabo mi rośnie... W mchy nie bardzo bym chciał się bawić (miałem mech jawajski w starym zbiorniku i mi w nim paprochy siedziały, a po za tym musialem go wiązać do czegoś.) Są ładne trawniki,np acorus mini lecz są dość drogie i powoli rosną. Fotka mojego baniaka po podmiance i przycince... Tył rozsadzę, środek też po przycince, lecz brakuje mi czegoś na przód.

 

Przepraszam że wbiłem się z nowym tematem w ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz światło? Czym nawozisz? To jest podstawa, aby można coś było podpowiedzieć.

Hemianthus nie rośnie pewnie z powodu zbyt słabego oświetlenia. Heniek wymaga silnego oświetlenia przynajmniej 0,5 W/L, CO2 i nawożenia.

W wystrój się nie zagłębiam gdyż marny ze mnie dekorator :mrgreen: Nie mam do tego głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak 112l. Oświetlenie mialem 58W. 2 moduły (22W) wyłączyłem, ponieważ miały one barwę ciepłą i w miejscu gdzie padało z nich światło powstawał zielony glon. Glon zanika. Na razie mam 2x T8 18W (tył roślinna diversa). W niedługim czasie dorzucę jeszcze jedną 18W. Nawozy kupuję od kolesia z allegro http://allegro.pl/nawozy-w-zestawie-tan ... 95153.html i jestem z nich naprawde zadowolony. przez tydzień nawożenia rośliny mocno ruszyły. CO2 podaję z bimbrowni. Hemiantus odbija lecz tylko hemiantus to mało... bym jeszcze coś chciał dorzucić.

Parametry:

NO3 10

NO2 0

GH >14

KH 10

PH 7,6

To są pomiary z testuJBL. P04 nie znam bo nie mam testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...