Skocz do zawartości

trawnik mały heniek czy glosia ?


Biały
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dać coś na pierwszy plan zastanawiam się nad małym heńkiem lub glosią. Pierwsze podejście do dużego heńka okazało się niewypałem (kupiłem malutkie roślinki z przycinki) powoli powyrywały się wszystkie posadzone roślinki. Co polecacie mi do mojego akwarium I jak gęsto się sadzi. poniżej krótka specyfikacja.

 

Zbiornik :

- 200l /100x40x50/

 

Oświetlenie 12 godzin:

- T8 2 x 30W standardowe świetlówki

- T5 2 x 39W sylvania aquastar + sylvania grolux

 

Co2:

- butla 1,5kg

 

Nawożenie :

- Mikro, makro, Fe, K,

 

Parametry wody (ostatni pomiar) raczej stabilne :

Ph= 7,0 / Kh=13 / Gh =12 / NO2 <0,01 / NO3=10 / PO4=0,5 / Fe=0,1

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mały henio nie będzie ci uciekał z pomiędzy tych sporych kamieni w podłożu. Glośka może trochę marudzić przy tak wysokim kh. Ja bym spróbowała obie rośliny posadzić i zobaczyć co będzie rosło lepiej. Obie rośliny najlepiej sadzić w malutkich kępkach po 2-3 kłącza w odstępach co 2-3 cm, najlepiej długą pincetą (weterynaryjną ok 20 zł na allegro :twisted:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja mam u siebie bardzo dużo świderków, które z uporem maniaka wykopywały mi henia wymyśliłam taki patencik żeby mi to nie wypływało. Powiązałam kępki henia do małych kawałków lawy, które lekko wciskałam w podłoże. Jak kępki się rozrosły to chwyciły podłoże i nic nie wypływało nawet jak na trawniku było masę tlenu z fotosyntezy. Można też poprzywiązywać henia do płaskich listewek, które lekko wciska się w podłoże. Glośka nie miała takich problemów bo ma dłuższe korzonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...