Skocz do zawartości

96l Ogólne


Pako0908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Data zalania; 17.09.2011

wymiary; 80x30x40 (dł. szer. wys)

oświetlenie; 1x 18w (dojdzie jeszcze do tego jedna świetlówka około 30w)

filtracja; kaskada HBL-701

technika; CO2; obecnie brak (mam zamiar założyć bimbrownie własnej roboty)

obsada; obecnie brak (planuję dać 15 neonów innesa, 15 razbora klinowa, 15 krewetek rc lub rf 7-8 kirysów pstrych 1 bojownik)

rośliny; moczarka argentyńska, rogatek (z resztą proszę o identyfikację proszę)

ogrzewanie; 300w firmy Ikola

 

no i tak jak zawsze proszę o rady.

post-7059-13685165538734_thumb.jpg

post-7059-13685165539134_thumb.jpg

post-7059-13685165539499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika; CO2; obecnie brak (mam zamiar założyć bimbrownie własnej roboty)

obsada; obecnie brak (planuję dać 15 neonów innesa, 15 razbora klinowa, 15 krewetek rc lub rf 7-8 kirysów pstrych 1 bojownik)

 

Bimbrowni raczej nie kupisz :) trzeba samemu ją zrobić, no chyba że znajomy zrobi.

 

Co do obsady wydaje mi się że 2 ławice to za dużo zdecyduj się na jedną i kup np 20 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne tylko tak jak wcześniej pisali nie dawaj lepiej dwóch ławic tylko jedną dużą. I mógłbyś coś dać do tyłu jakąś tapetę albo tło strukturalne

No i tak zrobię ale którą ławicę wybiorę z tych dwóch jeszcze nie wiem a co do tego więcej byście dali ? krewetki na pewno muszą być wiec dobrze by było gdyby dobrać ryby które ich nie zjedzą. Co do tła będzie czarny brystol. Ostatnio zapomniałem kupić ;/ ale przy pierwszej okazji pobytu w papierniczym go zakupię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak najszybciej to tło,naprawdę dużo zmienia.

No i koniecznie ta dodatkowa świetlówka+bimbrownia i będzie można ruszyć z roślinkami.

Obsadziłbym tył 3-4 gatunkami roślin szybko rosnących.Zaznacz 1,2,3 plan w akwarium.Chcesz mieć krewetki więc można by było te korzenie obsadzić mchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię najpierw muszę ruszyć z co2 no i te tło, zawsze zapomnę kupić ;p potem rośliny. Do obsady dołożę jeszcze 10 krewetek rc. czy bedzie można coś do tego jeszcze dać ?

I koniecznie oświetlenie,dołożyłeś już dodatkowe światło?Bez niego z roślinami jesteś zablokowany.Ja bym się wstrzymał z dodawaniem obsady i został przynajmniej na razie przy tym co masz.Zadbaj o prawidłowy rozwój akwarium.Niech rośliny zaczną porządnie rosnąć,ustabilizuj parametry(robiłeś jakieś testy?) a w tym czasie zastanowisz się co ewentualnie dodać.

Z dodaniem obsady robiłem wiele błędów w swoim akwarium.Później kłopot niektóre musiałem oddać,psułem parametry bo miałem za dużo ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...