Jump to content

Jaka obsada 52L

LocoSabo
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam na stanie akwarium 52L 50x30x35 . Szybko znalazlo sie miejsce w pokoju dla dzieci ;D.

Pytanko co mozna by bylo hodowac w takim baniaczku , podaje kilka parametrow.

Filtr wewnetrzny, grzalka ,termometr ,zwirek na tyle mieszanka ,a z przodu czarny bazalt . Dalem to co mialem pod reka . Dodalem korzen +kilka roslinek co by tak pusto nie bylo . Akwa zalane woda z mojego duzego baniaka . Oswietlenie to 1x15wat , chetnie bym cos dodal bo slabiutko swieci . Nie zalezy mi szczegolnie na roslinkach .

Obsada na ta chwile to kilka parek mieczykow 5 samcow i 7 samic 2 molinezje 1 skalar i glonojadek .

Chce oddac ta obsade lub cos wykorzystac , poprostu tak mam ,bo to dostalem razem z akwarium .

Interesuje mnie taka obsada jak :

Bojownik, mieczyki, ramirezki, razborki, danio, krewetki mnie tez interesuja i chetnie bym je widzial z nowa obsada. Tylko ktore by byly dobre ?

Prosze o porade jaka obsade utworzyc . Pozdrawiam

A więc mamy 52l i chciałbyś coś z:

Bojownik, mieczyki, ramirezki, razborki, danio, krewetki mnie tez interesuja i chetnie bym je widzial z nowa obsada. Tylko ktore by byly dobre ?

Z tego co chciałbyś nadaje się Bojownik i krewetki, chociaż tej mieszanki nie polecam. Jeśli Razbory to mogły by być np. Galaxy.

Może coś takiego:

Drobniczka 1+2/3

Razbora Galaxy 10 sztuk

Kirysek Pigmej 6 sztuk

Zainteresowaly mnie Rasbory Brigittae tylko ile ?

Dodatkowo parka ramirezek + ok. 20 sztuk krewetek , czy mozna by bylo zaryzykowac z tym bojownikiem i go dodac do tej obsady ?

Czy kirsyki panda mogly by byc bo u mnie 4-6 ? nie widuje pigmejek ;/

Co myslicie o takiej obsadzie ?

• 3 weeks later...

Piszecie, że bojownik i krewetki kiepskie połączenie, owszem nie... jeżeli je się w odpowiedniej kolejności wpuści do baniaka, najpierw krewetki potem bojownik, a dlaczego? bo miałem też podobny problem, mianowicie hodowałem bojka i wpuściłem krewetki (po ok 2 m-cach) i bojownik zaczął ganiać za nimi, odłowiłem bojownika wpuściłem go do 10l (z 35l) na jakiś tydzień i po tygodniu wpuściłem go do krewetek, po takiej "operacji" miałem święty spokój w akwarium...także połączenia krewetki + bojek bym nie przekreślał

• 2 weeks later...

witam. zamierzam sobie kupić akwarium 50 x 30 x 35 cm i nie mogę się zastanowić jak obsadzić zbiornik. myślałem o 1 Skalarze 5 lub 6 mieczykach i 2 welonach i czy to dobrze pasuje? i w jakiej ilości? będę wdzięczny za pomoc :D a i od razu mówię nie chce małych rybek.

witam. zamierzam sobie kupić akwarium 50 x 30 x 35 cm i nie mogę się zastanowić jak obsadzić zbiornik. myślałem o Skalarze mieczykach i welonach

Żadna ryba się nie nadaje do takiego litrażu.

a i od razu mówię nie chce małych rybek.

To kup większy baniak.

Proponuję przeczytać to:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147