Skocz do zawartości

Jaka obsada 52L


LocoSabo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam na stanie akwarium 52L 50x30x35 . Szybko znalazlo sie miejsce w pokoju dla dzieci ;D.

 

Pytanko co mozna by bylo hodowac w takim baniaczku , podaje kilka parametrow.

 

Filtr wewnetrzny, grzalka ,termometr ,zwirek na tyle mieszanka ,a z przodu czarny bazalt . Dalem to co mialem pod reka . Dodalem korzen +kilka roslinek co by tak pusto nie bylo . Akwa zalane woda z mojego duzego baniaka . Oswietlenie to 1x15wat , chetnie bym cos dodal bo slabiutko swieci . Nie zalezy mi szczegolnie na roslinkach .

 

Obsada na ta chwile to kilka parek mieczykow 5 samcow i 7 samic 2 molinezje 1 skalar i glonojadek .

 

Chce oddac ta obsade lub cos wykorzystac , poprostu tak mam ,bo to dostalem razem z akwarium .

 

Interesuje mnie taka obsada jak :

 

Bojownik, mieczyki, ramirezki, razborki, danio, krewetki mnie tez interesuja i chetnie bym je widzial z nowa obsada. Tylko ktore by byly dobre ?

 

Prosze o porade jaka obsade utworzyc . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mamy 52l i chciałbyś coś z:

Bojownik, mieczyki, ramirezki, razborki, danio, krewetki mnie tez interesuja i chetnie bym je widzial z nowa obsada. Tylko ktore by byly dobre ?

Z tego co chciałbyś nadaje się Bojownik i krewetki, chociaż tej mieszanki nie polecam. Jeśli Razbory to mogły by być np. Galaxy.

Może coś takiego:

Drobniczka 1+2/3

Razbora Galaxy 10 sztuk

Kirysek Pigmej 6 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piszecie, że bojownik i krewetki kiepskie połączenie, owszem nie... jeżeli je się w odpowiedniej kolejności wpuści do baniaka, najpierw krewetki potem bojownik, a dlaczego? bo miałem też podobny problem, mianowicie hodowałem bojka i wpuściłem krewetki (po ok 2 m-cach) i bojownik zaczął ganiać za nimi, odłowiłem bojownika wpuściłem go do 10l (z 35l) na jakiś tydzień i po tygodniu wpuściłem go do krewetek, po takiej "operacji" miałem święty spokój w akwarium...także połączenia krewetki + bojek bym nie przekreślał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. zamierzam sobie kupić akwarium 50 x 30 x 35 cm i nie mogę się zastanowić jak obsadzić zbiornik. myślałem o Skalarze mieczykach i welonach

Żadna ryba się nie nadaje do takiego litrażu.

 

a i od razu mówię nie chce małych rybek.

To kup większy baniak.

 

Proponuję przeczytać to:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...