Skocz do zawartości

Ciąża u mieczyka/gupika


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam parkę mieczyków w mojej 25l i 2 haremy gupików 1+2

Jak to jest z tymi mieczykami?

Nie mam pojęcia czy są żyworodne, czy zrzucają ikrę, ile trwa ciąża, jak rozpoznać.

Więc proszę o pomoc.

 

Z gupikami mam większe doświadczenie.

Mam te haremy, i wszystkie 4 samiczki mają już czarne/fioletowe plamki pod płetwą ogonową, ale nie wiem czy są w ciaży czy nie. Bo nie raz już miały czarne plamki, dawałem do kotnika i nic.

Więc proszę mi pomóc, czy można to jakoś rozróżnić?

 

I jaki kotnik lepszy? Cały plastikowy czy siatkowy? Bo mam aktualnie siatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nie poczytało:

viewtopic.php?f=36&t=28530

Masz tam info chyba na wszystkie swoje pytania.

 

Jednak muszę Cię zmartwić. Mieczyki to jedne z większych żyworódek.

Ryby te bez większych problemów osiągają 10-11cm, czasami nawet więcej.

Bok Twojego akwarium to 20cm? Sam rozumiesz. Gupiki w tym litrażu ok, są rosną dużo mniejsze, ale mieczyki będą Ci karłowacieć. Nie na tym polega hodowla, szczególnie nastawiona na rozmnażanie.

A 25 l troszkę małe dla mieczyków.

Biorąc pod uwagę że doświadczeni akwaryści nie polecają ich do akwariów mniejszych niż standardowe 100l, o długości przynajmniej 80cm - to fakt, "troszkę" przymałe. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gupiki i nie mam pojęcia właśnie kiedy ma samica ciąże, po prostu znajduję już je kilkudniowe lub starsze w zbiorniku o ile przeżyją. Samica miała praktycznie stale taką plamkę. Samice przed porodem stają się grubsze, więc to też jakiś wskaźnik, a mieczyki ze względu na ciemniejsze ubarwienie (gupiki bywają dość przezroczyste), nie zauważymy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak z tymi plamkami? Mieczyki też mają?

I jak z tymi "fałszywymi" plamkami u gupików?

Jako że dostałeś informacje, w tym właśnie tą, wręcz na tacy [link powyżej], to zamykam. To tematy klepane nie raz, tam wszystko Ci pisze co jest potrzebne do szczęścia w kategorii "rozmnażanie żyworódek". Czy u gupika, czy u mieczyka, wszystko wygląda praktycznie tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...