Skocz do zawartości

Pomoc w obsadzeniu akwarium 96l


Tomekrybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) dostałem ostatnio kompletne akwarium od znajomego który nie miał czasu się nim zajmować i chce podejść do tematu z pełną powagą dlatego postanowiłem napisać tutaj i poprosić o pomoc. Akwarium było już z rybkami ale chce dokonać kilku zmian dlatego napiszę wszystko co i jak ;)

 

wymiary akwa 80x30x40 (96l)

przerobiłem oświetlenie z 1x15W na 2x18W i z tego co wyczytałem te mniej wymagające rośliny powinny dać sobie radę

 

obsada:

1x skalar (do oddania- za małe akwa)

1x molinezja ostrousta ( i tutaj mam dylemat :zamieszany: albo do oddania albo do dokupienia)

1x zbrojnik niebieski

2x gurami złote (hmm z tego co wyczytałem to także za małe akwarium ale te rybki to naprawdę szkoda było by mi oddać bo ładnie się prezentują)

3x tetra czarna (z tymi też nie wiem co zrobić :zamieszany: )

ok.20szt. gupik pawie oczko ( do oddania)

 

Teraz napiszę jak ja to widzę :P

ogólnie to chce żeby akwarium było dość mocno porośnięte roślinami szczególnie w tylnej części :) jeśli chodzi o rybki to chciałbym mieć jakiś gatunek ławicowy bo naprawdę świetnie się to prezentuję ;) i ogólnie resztę rybek dość ciekawych dla oka szczególnie dziecięcego.

Jeśli chodzi o rybki które już są i ewentualnie chciałbym je zostawić ;) to nie będę szedł w zaparte :roll: jeśli stwierdzicie że nadają się tylko do oddania to też tak zrobię :!: nie będę kłócił się z kimś kto wie o czym mówi :roll:

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem oświetlenie z 1x15W na 2x18W i z tego co wyczytałem te mniej wymagające rośliny powinny dać sobie radę

 

Tak, ciemnolubne rośliny powinny dać radę przy takim oświetleniu.

 

obsada:

1x skalar (do oddania- za małe akwa)

1x molinezja ostrousta ( i tutaj mam dylemat :zamieszany: albo do oddania albo do dokupienia)

1x zbrojnik niebieski

2x gurami złote (hmm z tego co wyczytałem to także za małe akwarium ale te rybki to naprawdę szkoda było by mi oddać bo ładnie się prezentują)

3x tetra czarna (z tymi też nie wiem co zrobić :zamieszany: )

ok.20szt. gupik pawie oczko ( do oddania)

Skalar - Nie

Molinezja - Hmm no od "bidy" mogło by być, ale jeśli chcesz jakieś miłe dla oka i kolorowe rybki to poleciłbym coś innego.

Zbrojnik - Tak samo jak Molinezja

Gurami - Nie

Tetra - No jeśli chodzi o to czy będą ładnie wyglądać to średnio to widzę, bo nie są za bardzo kolorowe

Gupiki - ja bym odpuścił

 

A to moja propozycja na obsadę:

Kirysek Panda 6 sztuk - Bardzo ładne kolorystycznie

Neon Innesa LUB Neon Czerwony LUB Razbora Klinowa LUB Tęczanka Neonowa 10 - 15 sztuk

Prętnik Karłowaty 1+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no z ciężkim sercem ale zrobiłem jak radziłeś i oddałem guraminy oraz skalara :( ciężko było ale wiem że to dla ich dobra :) Jeśli chodzi o twoją propozycję to myślałem żeby zrobić tak :

 

-Kirysek panda- 6szt. (ewentualnie coś w zamian bardziej kolorowego)

-Tęczanka neonowa- 10szt.

-Prętnik karłowaty- 1+3szt. (zdecydowanie tak!)

ewentualnie z tych rybek co mam zostawiłbym:

-Molinezja- 1+2szt.

-Zbrojnik- 1szt.

 

Co o tym myślisz??

 

Czekam ewentualnie na inne propozycje rybek ;)

Resztę moich podopiecznych oddam dopiero gdy przyjdą i zaaklimatyzują się zamówione roślinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guraminy

Poprawna nazwa to Gurami.

 

-Kirysek panda- 6szt. (ewentualnie coś w zamian bardziej kolorowego)

-Tęczanka neonowa- 10szt.

-Prętnik karłowaty- 1+3szt. (zdecydowanie tak!)

ewentualnie z tych rybek co mam zostawiłbym:

-Molinezja- 1+2szt.

-Zbrojnik- 1szt.

Kirysek Panda jest chyba najładniejszym z Kirysków i najbardziej barwny.

Co do Zbrojnika i Molinezji to od bidy mogły by być, ale ja bym ich tam nie dokładał, bo będzie za duży tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...